Замовлення зворотнього дзвінка

Комплектуючі для насосного обладнання: що сюди входить?

Комплектуючі для насосного обладнання: що сюди входить?

Витратні матеріали для насосного обладнання не відрізняються особливою різноманітністю і представлені в основному водними фільтрами, сальниками і кільцями ущільнювачів, тоді як перелік додаткового оснащення досить великий. Всі комплектуючі можна розділити на дві великі групи: насосні (використовуються безпосередньо в самому агрегаті або його водозабірній частині) і водопровідні.

Насосна група:

Водні фільтри

Ці пристосування служать для запобігання потрапляння в насос і в водопровідну систему різних включень (пісок, мул, невеликий камінь і багато іншого) разом з усмоктуваною водою. Це досягається за рахунок фільтрації води.

Фільтр може встановлюватися безпосередньо в сам всмоктуючий апарат або поза ним, найчастіше перед зворотним клапаном. У свердловинних моделях фільтруючий елемент одягається на сам корпус агрегату. Кожному типу насоса відповідає свій фільтр, так само вони розрізняються за своїм розміром.

Залежно від моделі та ступеня забрудненості води використовують фільтри різних типів:

  • картріджні,
  • регенеровані,
  • фільтри-глечики.

Виходячи зі ступеня фільтрації, виділяють:

  • фільтри грубої очистки. Вони затримують тверді частинки (пісок, іржу, вапняк) розміром до 1 мм і є найбільш оптимальним варіантом,
  • фільтри тонкого очищення. Можуть бути з пом’якшувальним, знезаражувальним або металофільтруючим ефектом. Пом’якшення води, щовсмоктується відбувається шляхом видалення з неї всіх жорстких хімічних елементів, солей. Знезараження досягається шляхом адсорбції органічних сполук і мікроорганізмів.

Фільтри тонкого очищення дозволяють позбавитися від частинок розміром менше 1 мм, але на більшість насосів їх встановлювати не доцільно, так як це значно знижує продуктивність. Хоча фільтри цього типу користуються попитом для установок з невеликими фонтанними агрегатами.

Серед фільтрів виділяють одноразові, такі, що підлягають заміні після використання або промивці, багаторазові при періодичному очищенні.

Самі фільтри, при їх зовнішньому розташуванні, захищаються спеціальними захисними сітками і дрібновічковими сітчастими кожухами або футлярами.

Далеко не всі фільтраційні елементи здатні забезпечити вас питною водою, тому при придбанні насосу звертайтеся за консультацією до менеджерів. І звертайте увагу на те, щоб витрата води не перевищувала пропускну здатність фільтру, інакше в ньому не буде ніякого сенсу.

Сальники і кільця ущільнювачів

Використовуються для створення ізольованого середовища навколо двигуна насоса і запобігання потраплянню в нього води або, навпаки, виходу з нього масляного змащення (призначення сальників).

Кільця ущільнювачів призначені для герметизації труб і інших елементів. Вони використовуються практично у всіх видах насосів і є дуже важливою складовою будь-якої моделі. Якщо ущільнювачі не входять до складу самого агрегату, їх слід купувати окремо. Існує кілька різновидів ущільнювачів:

  • манжетні,
  • щілинні,
  • динамічні,
  • з «плаваючими» кільцями.

Манжетні – це гумові кільця для валів. Вони розраховані на роботу у воді, паливі, маслі. Діаметр їх коливається від 10-150 мм в залежності від розміру вала, проте, зустрічаються і «гіганти», що досягають 500 мм.

Щілинні – можуть використовуватися в різних середовищах при будь-якій температурі і тиску. Вони являють собою сукупність елементарних ущільнень, розділених розвантажувальними камерами, гідравлічними затворами, що підтримують стійкість до перепадів тиску і температур. Але робота цих елементів вимагає досить велику кількість електроенергії.

Динамічні – в них вбудований спеціальний елемент, який створює протитиск, що не дозволяє рідині витікати. Такий пристрій робить насос повністю герметичним.

З «плаваючими» кільцями – це сукупність двох видів ущільнень: щілинного і торцевого.

Неправильне, нестійке розташування насоса в просторі призводить до биття валу двигуна, його нерівномірній роботі і до передчасного нерівномірного зносу цих елементів. Важлива своєчасна їх заміна, потреба в цьому виявляється при регулярних технічних оглядах агрегату.

Гідроакумулятори

Це ємності для резервного накопичення та зберігання води, підтримання постійного тиску у водопровідній системі і запобігання виникнення гідроударів.

Являють собою металевий бак (обсяг його варіюється від 50 до 150 літрів і більше), з’єднаний з насосом і водопровідною системою. На поверхні бака розташований повітряний (ніпельний) клапан для створення всередині потрібного тиску (близько 1,5 атм). Стиснуте повітря може займати до 30% обсягу ємності, інша ж частина заповнена мембранним мішком. Він виконується з резиноподібного матеріалу і в порожньому стані має стислий вигляд.

Включення насоса веде до набору води в порожнину мембранного мішку. Надходження рідини викликає зростання тиску стисненого повітря, спрацьовування барометричного датчика і вимикання насоса. Це настає за умови рівного тиску всередині резервного бака і в самій водопровідній системі, в іншому випадку насос продовжить свою роботу до виконання цієї умови.

Відкриття водорозбірного крана призводить до зниження тиску у водопровідній системі, що сприяє поступовому виливанню води з гідроакумулятора і відповідно до зменшення тиску в ньому. По досягненню критично низького значення знову відбувається спрацьовування барометричного релейного датчика, насос автоматично вмикається і починає набирати воду в ємність.

Існує можливість послідовного з’єднання одного насосного агрегату відразу з декількома гідроакумуляторами, що значно збільшує резервний запас води і дозволяє підтримувати деякий час постійний тиск всередині водопровідної мережі при відсутності електропостачання.

Для забезпечення потоку в водопроводі на одному рівні рекомендується періодично вимірювати тиск в гідроакумуляторі і по потребі підкачувати його за допомогою звичайного ручного повітряного насосу.

Вимикачі

Вони використовуються для автоматичного регулювання роботи насоса в залежності від рівня води в джерелі і виключення агрегату при роботі на «сухому» ходу. Найбільшого поширення набув так званий поплавковий вимикач. Він має вигляд датчика, який підключається до насоса.

Зниження рівня рідини нижче критичного викликає зміну тиску на мембрану поплавка та відключення насоса. Збільшення рівня води призводить до відновлення роботи агрегату. Момент спрацювання регулюється індивідуально.

Також існують електронні вимикачі, що спрацьовують при отриманні певних даних про рівень води з сенсорних датчиків. Такий вимикач повністю автоматизує роботу насоса.

Цикл активації роботи і її припинення відбувається шляхом розмикання або замикання електричного кола.

Реле

Вони також входять в систему автоматичного регулювання роботи насоса.

Розрізняють декілька видів реле:

  • Температурне – забезпечує контроль температури рідини, що перекачується.
  • Барометричне – регулює показники тиску у водопровідній і опалювальній мережі.
  • Реле часу – робота насосного обладнання регулюється установками таймера.
  • Релейний модуль для захисту двигуна – забезпечує сигнал при виникненні неполадок в роботі насосного мотору.

Водопровідна група:

Водопровідні комплектуючі представлені різними елементами, призначеними для відведення рідини від насосного агрегату до точок розбору.

Шланги

Залежно від завдання вони можуть бути водозабірними і поливальними. Виготовляються з синтетичних матеріалів, найчастіше з елементами армування.

Якісний шланг повинен бути еластичним, стійким до згортання і перегинів, витримувати дію високого тиску, добре утримувати сталість діаметру. Матеріал, з якого його виготовлено, перешкоджає утворенню в просвіті нальотів з водоростей і мінерального осаду.

Поливальні шланги знаходять широке застосування в присадибному господарстві, у водопостачанні заміських будинків і котеджів.

Крани для трубопроводів

Ці пристрої застосовуються для регулювання подачі води і її інтенсивності. Повертаючи кран в ту чи іншу сторону, на певний градус, ми даємо початок току рідини по трубопроводу з певною, потрібною нам швидкістю або припиняємо цей рух.

Виготовляються вони найчастіше з латуні, сталі і чавуну. Найбільшого поширення набули кульові крани і поворотні затвори. Діаметр цього регулювального пристрою підбирається в залежності від розмірів використовуваних труб.

Труби металопластикові

Знайшли широке застосування в системах опалення та водопостачання. Їх стінка має шарувату структуру. Усередині труба утворена з пластикової труби, зверху вкрита алюмінієвою оболонкою та ще одними захисним шаром пластика. Такі труби легко згинаються до потрібної форми, довговічні, стійкі до перепадів температур, витримують високі тиски, можуть використовуватися як для побутового, так і питного водопостачання, зручні в монтажі. Діаметр їх може варіюватися від 15 до 65 мм і більше.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит