Замовлення зворотнього дзвінка

Як вибрати насос для перекачування палива: бензину, нафтопродуктів, дизеля

Заглибний насос для дизельного палива Насоси+ DB-24V mini

Насоси для палива є одними з небагатьох, які цілорічно користуються попитом. Влітку цими насосами працюють при заправці сільськогосподарських технічних засобів, комбайнів і тракторів, а взимку з допомогою паливних насосів додають пальне в опалювальне обладнання. Для багатьох компаній, які мають власний автопарк спецтехніки або легкових автомобілів, насос для перекачування палива стає тим рятівним кругом, який дозволяє економити на паливі, а також забезпечити транспортним засобам своєчасну заправку. Як вибрати насос для перекачування палива – дізнаєтесь у цій статті.

Паливні насоси для роботи з бензином, соляркою, дизельним паливом, застосовуються:

 • в автогосподарствах;
 • на верстатних господарствах;
 • в пунктах технічного обслуговування транспортних засобів;
 • у мережах теплопостачання (підкачка пального в опалювальні котли);
 • для заправки паливом автомобілів, яхт і катерів, дизельних генераторів;
 • на складах ПММ;
 • при перекачуванні всяких неагресивних маслянистих рідких середовищ в нафтохімічних, фармацевтичних, хімічних, лакофарбових виробництвах, тощо.
Станція мобільна польова заправна Sprut RSd-36

Станція мобільна польова заправна Sprut RSd-36

Насамперед, варто звернути увагу на те, що технічні рідини зразок дизельного палива значно відрізняються від води по своїй щільності та в’язкості. Тому ні в якому разі не потрібно купувати свердловинні насоси або інші пристрої для перекачування води.

До насосів для палива висуваються особливі вимоги. Зокрема, це підвищена пожежна безпека, адже паливо (нафтопродукти, бензин, дизель, тощо) – горючі суміші, які можуть спалахнути навіть від однієї іскорки. Зважаючи на це, слід вибирати, керуючись наступними факторами: тип рідини і її якість, потужність насоса та сила напору при перекачуванні палива.

Як вибрати насос для перекачування палива?

Якщо у вас десь «завалявся» насос для бензину, не потрібно його використовувати для перекачування дизеля – ці нафтопродукти мають більше відмінностей, ніж здається. Тому для кожного типу рідини підбирається насос відповідної категорії.

Існує безліч різних класифікацій насосного обладнання даного сегмента. Але розглянемо найпоширенішу. Серед насосів для палива виділяють динамічні та об’ємні. Їх відмінність полягає не в типі рідини, що перекачується, адже можливі моделі насосів для нафтопродуктів, перекачування бензину та мастил, а в ступені чистоти палива.

Об’ємні насоси відрізняються більш високою продуктивністю та ефективністю, проте вони чутливі до наявності в рідині нерозчинних домішок, тому їх не можна використовувати з неякісним паливом. Об’ємні насоси є оптимальним рішенням для перекачування в’язких рідин, але без забруднюючих домішок.

Ще одна відмінна риса об’ємного насоса для перекачки палива: створення вібрацій при роботі.

Динамічні насоси підходять для забруднених рідин, вони поділяються на осьові, пропелерні, відцентрові та вихрові. Кожен з цих видів має індивідуальні особливості в області потужності, напору і навіть габаритів.

Насоси для палива

Інші критерії вибору насоса для перекачування палива

Одним з визначальних чинників при виборі насосного обладнання для палива є коефіцієнт швидкохідності та економності. Звичайно, важливим критерієм є і характер завдання, яке ви ставите перед агрегатом. Наприклад, для створення великого напору рідини застосовують відцентрові насоси для палива, а щоб забезпечити напір на необхідному рівні, використовується багатоступінчата система робочих коліс. Якщо для вас пріоритетним є об’єм подаваного палива, то можливе використання осьових (пропелерних) насосів, проте доведеться знехтувати напором рідини.

Вихрові насоси для палива

Одними з найпоширеніших по застосуванню є вихрові насоси для перекачування бензину, нафтопродуктів і дизеля. До плюсів таких моделей можна віднести відсутність рухомих частин в механізмі, але є й істотний мінус – низький ККД. Якщо ви не прагнете знайти насос з надекономністю, то можете придбати вихровий. Його плюси – це мала маса, невеликі габарити, нескладна експлуатація і невисока вартість.

Низьковольтні насоси для палива

Низьковольтні насоси для палива найчастіше використовуються при заправці різної техніки на будмайданчиках (екскаваторів, тракторів) і в місцях постійної потреби в паливі, при відсутності стаціонарних заправних пунктів. Так як більшість насосів є самовсмоктувальними і мають більшу висоту самовсмоктування палива, зокрема дизельного, їх можна закріпити стаціонарно, наприклад, на екскаваторі, і всмоктувати паливо через шланг з під’їжджаючих цистерн і бочок. Заправка техніки паливом таким способом прискорює та спрощує процес. Можлива комплектація насосів для палива додатковим обладнанням: масло – і бензостійкими шлангами, зворотними клапанами, штуцерами, витратомірами палива та роздатковими пістолетами.

Нові конструктивні рішення і моделі насосів для перекачування палива мають інноваційний дизайн, компактне виконання. Насоси оснащуються інтелектуальними блоками управління, здатними контролювати параметри експлуатації насоса. На базі паливних насосів можуть бути реалізовані готові комплекси, що включають в себе, крім насосного обладнання, кріпильні елементи, шланги, фільтри для очищення в процесі перекачування палива, витратоміри для робочого середовища, заправні пістолети.

Також, перед тим, як купити паливний насос, необхідно звернути увагу на ряд наступних характеристик:

 • продуктивність — варіюється в межах 40-60 л/хв;
 • потужність — вибір оптимального механізму, від 150 до 500 Вт;
 • вага — в залежності від сфери використання (побутові або для виробництва), від 7 до 15 кг;
 • водонепроникність;
 • довжина шлангів — вихідного і наливного.

Підбирати насос для палива по потужності і напору можна лише після консультації з спеціалістами, або продавцями чи менеджерами магазинів. Варто пам’ятати, що паливо – небезпечна рідина, як здатна до займання, тому монтаж устаткування і його перший запуск повинен проводитися в суворій відповідності з інструкцією, з дотриманням усіх заходів безпеки, а ще краще, якщо його проведе професіонал.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит