Замовлення зворотнього дзвінка

Словник термінів насосного обладнання

Словник термінів насосного обладнання

З метою допомоги Вам у питання вибору водяного насосу, ми вирішили започаткувати серію публікацій, у яких будемо пояснювати терміни, які вживаються щодо обладнання для подачі та підготовки води. Так званий словник термінів насосного обладнання. Знання та розуміння специфічних виразів і термінів, що характеризують пристрій і принципи роботи насосних агрегатів, дозволить Вам предметно підійти до вибору тієї чи іншої моделі.

А

Автоматика регулювання – система різноманітного устаткування, контролюючого та регулюючого, яка покликана забезпечити безперебійну і ефективну роботу опалювальних і водопровідних систем.

В

Вал – внутрішній металевий елемент пристрою насоса, що має циліндричну форму. На ньому відбувається кріплення робочих коліс, рух яких обумовлений обертанням цієї деталі.

Вібраційний насос – відноситься до типу заглибних агрегатів. В основі його пристрою лежить електромагнітний вібраційний механізм. Такі агрегати дуже економні та прості в експлуатації.

Вихровий насос – найчастіше відноситься до поверхневих навісних моделей. Лопаті його робочого колеса мають особливу форму. При їх русі відбувається утворення локальних міжлопастних завихрень води. Загалом дрібні турбулентні течії рідини об’єднуються в один сильний вихровий потік. Такі агрегати характеризуються високою потужністю, але вельми чутливі до забруднення води.

Вимикач – пристрій, що використовується для регулювання роботи насоса (його активації або зупинки) в залежності від рівня рідини в джерелі. Зниження кількості води до водозабірної точки менше встановленого критичного рівня веде до автоматичного стопору насосного двигуна, підвищення ж викликає повторний запуск. Такий процес запобігає роботі мотора без рідини, що неминуче призвело б до його поломки. Розрізняють поплавкові та сенсорні вимикачі.

Висота підйому – величина, що характеризує відстань від поверхні землі до точки водорозбору (крана).

Відцентровий насос – пристрій, призначений для забезпечення циркулярного руху в опалювальних і водопровідних системах.

Г

Гідравлічний удар – явище, що виникає при включенні/виключенні насоса, або відкритті/закритті водорозбірних точок. Воно обумовлено різким зниженням або підвищенням тиску в трубопровідній системі та виникненням високошвидкісної, так званої водопровідної ударної хвилі. Клапани, що встановлюються в трубопроводі до і після насосного агрегату, покликані запобігти впливу гідравлічного удару на внутрішні частини насосного механізму.

Гідроакумулятор – ємність, призначена для тимчасового резервування води яка накачується насосом і підтримки постійного тиску в водопровідній мережі. Заповнюється повітрям під тиском. Вода нагнітається в мішкоподібну порожнину та також знаходиться під тиском.

Глибина підйому – рівень, з якого даний насос може підняти воду на поверхню.

Д

Дзеркало води – характеристика, що визначає протяжність свердловини від поверхні землі до рівня води.

Е

Ежектор – спеціальний пристрій, призначений для посилення всмоктуючої здатності насоса. Може розташовуватися усередині корпусу або на кінці водозабірного шлангу. Такий ефект досягається завдяки поверненню до частини ежектору води, що всмоктується.

З

Зворотний клапан – перешкоджає зворотному руху рідини по трубопроводу. Має корпус циліндричної форми, пружину і стопорний шток. Такий результат досягається завдяки можливості відкриття клапана тільки в одному напрямку – по ходу основного напрямку води.

К

Крильчатка – лопаті різної форми, розташовані між двома дисками робочого колеса.

М

Мембранний бак – див. гідроакумулятор.

Мотопомпа – насосна установка, що працює на паливному енергоносії. У ній застосовується двигун внутрішнього згоряння. Залежно від виду використовуваного палива розрізняють бензинові та дизельні моделі.

Н

Напір – максимальна висота водяного стовпа.

Насос водяний – пристрій, призначений для перекачування води різного ступеня забруднення та застосовується в опалювальних і водопровідних системах.

О

Оголовок – конструкція, що забезпечує герметичність свердловини, її захист від сміття і гризунів. Виготовляється з металу або пластику.

П

Подрібнювач – пристрій, що складається з ножових найчастіше сталевих лез, призначений для розрізання великих компонентів стічних вод. Застосовується в каналізаційних установках та деяких дренажних насосах.

Продуктивність (пропускна здатність) – показник, що характеризується співвідношенням об’єму рідини, що перекачується насосом, до одиниці часу.

Примусова циркуляція – рух води у водопровідній або опалювальній системі під дією насоса. Таке поняття найчастіше застосовується при описі роботи циркуляційних моделей.

Р

Робоче колесо – являє собою елемент насоса у вигляді двох паралельно розташованих кілець, з’єднаних один з одним за допомогою лопатевих перемичок різної форми. Призначений для нагнітання води з насоса.

Реле – пристрій, що відповідає за регуляцію температури, тиску та інших показників в трубопровідній системі, шляхом розмикання електричного ланцюга.

Ротор – внутрішній рухомий обертовий елемент електродвигуна насоса. Безпосередньо взаємодіє зі статором. У насосних агрегатах застосовується сухий і мокрий тип ротора. У першому випадку елемент занурений безпосередньо в перекачувану воду, яка забезпечує його охолодження і змащення. У другому він ізольований від рідини, охолодження здійснюється вентилятором, а змащення маслом.

С

Сальник – пристрій, що забезпечує змащування рухомих частин насосного механізму та їх герметизацію і ізоляцію.

Статор – внутрішній нерухомий елемент насосного електродвигуна, який складається із сердечника з обмоткою і станини. Він працює разом з ротором у ролі магнітного приводу.

Ф

Фільтр – пристрій, що використовується для очищення води, що перекачується. Його види класифікуються за своєю формою, розміром, ступенем очищення та характером фільтрації.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит