Багатьом людям, які отримують воду від міської мережі, часто доводиться вирішувати одне і те ж питання – чому в кранах іноді вода б’є цілком пристойним напором, а часом відсутня взагалі, потім з’являється, тиск зростає, і раптом знову провал – знову тиск слабке. Коли внутрішня система водопостачання відремонтована або замінена на нову, тобто вже не може бути причиною таких незрозумілих перебоїв, цілком обґрунтовано вимагати у водоканалу пояснень та вирішення цієї проблеми. Але в більшості випадків все обмежується внесенням заявки і обіцянкою розібратися, а проблема залишається.
Чому так відбувається? Чому водоканал лише «морочить голову» і нічого не робить? А тому, що в багатьох випадках він і не може нічого зробити. Ситуація, в якій опиняються багато споживачів, часто створюється роками, і вирішується точно також, з плином тривалого часу. Проводячи аналогію зі здоров’ям людини, можна сказати приблизно так – кровоносна система не встигає за зростаючим організмом, і деякі ділянки стають потенційно хворими.
Тепер пояснимо ситуацію. Міська мережа водопостачання колись проектувалася відповідно до певних розрахунків, причому, згідно архітектурним планам на найближчі 20-30 років, були розраховані діаметри труб, потужність насосів, що подають в місто воду, тощо. Система спочатку була ідеально закільцьована, тиск був більш-менш скрізь однаковий.
Але от місто починає рости, виходячи вже за межі початкових розрахунків, до системи приростають нові «гілки», «кільця» – встановлюються системи підкачки, на водозаборах встановлюються додаткові насоси, система зростає, вона по колишньому закільцьована, але деякі ділянки міста беруть більше води, інші менше. Враховуючи, що діаметр деяких ділянок магістралей не змінювався, а потреба у воді зросла – в місті тепер створюються зони зниженого тиску. Його можна збільшувати на водозаборах, щоб підняти в слабких зонах, але тоді в зонах «благополучних» тиск виросте так, що на багатьох дільницях створяться аварійні умови, та й заради цих зон водоканалу найчастіше фізично неможливо довго працювати в такому режимі.
При цьому в різний час доби потреба міста в воді істотно відрізняється. Вранці, в будній день, коли всі йдуть на роботу, і ввечері, коли повертаються – забір води дуже великий; в проміжний же час і вночі – забір набагато менший. Далеко не на всіх водозаборах та станціях підкачування встановлено сучасне насосне обладнання із частотними перетворювачами, і тому водоканал під час зменшення забору, в особі оператора насосної станції Васі або Феді, переходить місцями на насоси меншої потужності. Ось вам і стрибок тиску.
Коли забір води збільшується, вони повертаються на більш потужні насоси або включаються додаткові, причому іноді, враховуючи стан обладнання та кваліфікацію оператора, перемикання відбувається не завжди гладко. Ось ще один стрибок, але менш помітний, тому що забір продовжує зростати.
Тепер настала черга описати вам зовсім анекдотичну, але регулярну ситуацію. Є телесеріали і фільми, що користуються великою популярністю серед населення. Уявіть, що хоча б 20% населення кинуть свої кухонні та ванні справи і в певний час підуть дивитися телевізор. Що станеться? – тиск за 10 хвилин в міській мережі виросте так, що якщо диспетчер водоканалу вчасно не дасть розпорядження водозаборам знизити тиск, то аварії на мережі водопостачання по всьому місту забезпечені, і завтра півміста буде без води вже з причини ремонтних робіт.
Тому слід переходити на насоси меншої потужності. Стрибок. Закінчується серіал, і тиск в місті катастрофічно падає, ясно чому. Завдання досвідченого диспетчера не упустити цей момент, інакше тисячі дзвінків зі скаргами забезпечені.
Звичайно, зараз водоканали, які мають достатньо коштів, намагаються перейти на більш сучасне обладнання – автоматизовані системи підвищення тиску (АСПТ), впроваджується використання частотних перетворювачів, і скачки, завдяки цьому, практично відсутні (насоси самі тепер змінюють подачу згідно потреб), вода подається стабільніше , однак це зовсім не вирішує проблеми «низьких» зон.
Регулюється мережа, перенаправляються потоки води по місту, змінюються ділянки труб на більший діаметр – але проблеми всіх споживачів це не вирішує. Тому дана інформація для роздумів та аналізу швидше за все приведе вас до думки про необхідність встановлення обладнання, здатного стабільно забезпечувати вас потрібним напором води, а саме, вам потрібен буде насос для підвищення тиску.
Для окремих квартир, у тому числі і для приватного будинку, проблема вирішується установкою компактного насоса для підвищення тиску. Бажано, щоб у такого насоса був вбудований датчик протоку і захист від «сухого ходу».
Для котеджних селищ, великих будинків і підприємств вибір обладнання для підвищення тиску визначається розрахунками, виходячи з потреб. Це може бути насос для підвищення тиску, багатоступінчастий насос підвищення тиску, промислова станція водопостачання з частотним перетворювачем або компактна установка підвищення тиску.
Зателефонуйте нам, або скористайтесь формою замовлення зворотнього дзвінка і наші спеціалісти допоможуть підбрати насос для підвищення тиску, який буде відповідати саме Вашим потребам.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |