Замовлення зворотнього дзвінка

Фільтри для води – які бувають?

Абсолютно всі домашні фільтри для питної води (якщо магнітні, електричні та біологічні не відносити до «фільтрації») по методу очищення можна сміливо розділити на 2 види та 5 категорій. Тимчасові переносні – настільні глечики, настільні насадки для крана, і 3 види фільтрів, що розміщуються під раковиною – адсорбційні – до трьох колб, ультрафільтраційні і системи зворотного осмосу. Нижче ми проаналізуємо основні параметри кожного виду фільтрів, що дозволить Вам з легкістю провести порівняння і однозначно визначитися, який саме Вам необхідний фільтр для води. Вибір завжди залишається за Вами!

Вибір фільтра для води впорядкуємо в міру наростання якості фільтрації:

Тимчасові переносні фільтри для води:

  • Настільні глечики
  • Насадки для крану

Стаціонарні фільтри: (за принципом очищення)

  • Адсорбція
  • Ультрафільтрація
  • Зворотний осмос

Настільні глечики

Настільні глечики

Настільні глечики

Як основа фільтруючого середовища цього фільтра виступає просте, всім нам знайоме активоване вугілля, і основна його дія – видалення органічних речовин. Для запобігання розвитку на його поверхні бактерій найчастіше його обробляють сріблом в незначних кількостях. Зрідка додають іонообмінні смоли для пом’якшення, але по суті реальний ресурс становить десятки літрів, оскільки 1 кг. смоли в середньому зм’ягшує до 1 куб.м. води, а у картриджі всього до 100 грам. Такий маркетинговий хід дуже лише для покупців.

ПЛЮСИ: це найпростіша система для очищення води, легкість у використанні, відсутність потреби підключення до водопроводу, простота заміни картриджів, цікавий дизайн і фільтрація води до відмінного стану роблять глечики настільки популярними.

МІНУСИ: малий ресурс картриджа, як за часом – не більше 1 місяців, так і по пропускній здатності – до 250 л., низька швидкість фільтрації, оскільки картридж фільтра практично постійно знаходиться в контакті з повітрям, коли вся залита вода відфільтрована, на поверхні виникає прискорений ріст бактерій. На дачі в літній період якість з криниці або з неглибокої свердловини обмежує використання глечиків, оскільки в такій воді можуть міститися мікробіологічні забруднення.

РЕСУРС: від 100 до 250 літрів. Рекомендовані терміни заміни картриджів – до 1 місяця.

Насадка для крану

Насадка для крану

Насадка для крану

Система підключається безпосередньо до водопровідного крану, або встановлюється на стільницю безпосередньо біля крана. Принциповий аналог глечиків, але при використанні великих картриджів, істотно збільшується ресурс.

ПЛЮСИ: відносно низька ціна, компактність, швидка фільтрація води. Фільтр легко демонтувати. Зручно його брати для поїздок.

МІНУСИ: погіршення якості очистки води через високу швидкість проходження води, складності в перемиканні режимів використання водопровідного крана для господарських потреб та режиму фільтрації.

РЕСУРС: більший, ніж у глечика – від 500 до 800 літрів. Рекомендовані терміни заміни картриджів – до 3-х місяців.

Стаціонарні фільтри

Стаціонарні фільтри

Стаціонарні фільтри

Такі фільтри для води встановлюються під мийку з прямим підключенням до водопровідної мережі. Підключення в більшості випадків здійснюється за рахунок трійника, який вкручується між холодною трубою і гнучким шлангом для основного крана. Системи укомплектовані, в більшості випадків, краном, для окремого виведення очищеної питної води. Система монтується під раковиною, або, якщо там вже занадто мало вільного місця, в сусідніх шафках. Розглянемо в чому відмінність таких таких систем:

1. Адсорбційний фільтр

Система складається з 1-3 колб, в яких знаходяться самі фільтруючі елементи. Перша колба забезпечує механічну очистку, потім використовуються картриджі з активованого вугілля. У третій колбі можливі добавки іонообмінних смол для пом’якшення води, і срібла для запобігання розвитку бактерій.

ПЛЮСИ: краник для окремого виведення питної води, фільтруються вода без втрати напору, ресурс картриджів набагато більший. У більшості фільтрів використовуються картриджі з єдиним міжнародним розміром, відповідно підходять різні виробники. Також важливо, що є можливість вибіркової дії по відношенню до обраних забруднень, варіюючи картриджами на різних щаблях.

МІНУСИ: істотно дорожче глечиків, необхідний кваліфікований монтаж, за рахунок швидкого проходження води, знижується ступінь очищення.

РЕСУРС: від 1000 до 4000 літрів. Рекомендована частота заміни картриджів – до 6 місяців.

2. Ультрафільтрація води

Основним компонентом системи є ультрафільтраційна мембрана. За рахунок ультратонких пор мембрани в воді, відсівається більшість бактерій і вірусів, знижується кольоровість і каламутність. Практично не впливає на смакові якості. Паралельно з мембраною вода фільтрується активованим вугіллям.

ПЛЮСИ: ідеально розрахована на воду з хорошим мінеральним, але поганим бактеріологічним складом. Підходить для свердловин і колодязів. Практично не впливає на тиск в мережі, будучи прямоточним фільтром.

МІНУСИ: дорожче адсорбційних фільтрів, необхідний кваліфікований монтаж, частина води зливається в каналізацію.

РЕСУРС: від 1000 до 4000 літрів. Рекомендована частота заміни картриджів – до 6 місяців, мембрани – 1-3 роки.

3. Зворотний осмос

Основним і унікальним елементом систем є мембрана зворотного осмосу. Пояснивши примітивно, вона являє собою невеликий рулон з розмірами пор трохи більше розміру молекули води, через які проходить вода. Мембрана розділяє потік води на 2 – на очищену воду – пермеат, і те, що залишилося – концентрат, тим самим відсікаючи всі типи домішок. Забруднена частина потоку води, омиваючи поверхню мембрани просто зливається в каналізацію. На виході очищеної води залишаються молекули води, кисень і лише мала частка солей. Така вода не залишає накипу, слідів на чашках, смачна. Таким чином, осмотична мембрана здійснює постійну глибоку якісну очистку води. Саме з цих причин багато рекомендують цей фільтр для води. Вибір такої системи часто повністю виправданий!

ПЛЮСИ: максимальна ступінь очищення води.

МІНУСИ: висока ціна системи та обслуговування, низька мінералізація води.

РЕСУРС: – у картриджів в середньому – 4000 літрів, для мембрани – за часом 2-4 років. Рекомендована частота заміни картриджів – 3 – 6 місяців, мембрани – кожні 2-4 роки.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит