Абсолютно всі домашні фільтри для питної води (якщо магнітні, електричні та біологічні не відносити до «фільтрації») по методу очищення можна сміливо розділити на 2 види та 5 категорій. Тимчасові переносні – настільні глечики, настільні насадки для крана, і 3 види фільтрів, що розміщуються під раковиною – адсорбційні – до трьох колб, ультрафільтраційні і системи зворотного осмосу. Нижче ми проаналізуємо основні параметри кожного виду фільтрів, що дозволить Вам з легкістю провести порівняння і однозначно визначитися, який саме Вам необхідний фільтр для води. Вибір завжди залишається за Вами!
Вибір фільтра для води впорядкуємо в міру наростання якості фільтрації:
Тимчасові переносні фільтри для води:
- Настільні глечики
- Насадки для крану
Стаціонарні фільтри: (за принципом очищення)
- Адсорбція
- Ультрафільтрація
- Зворотний осмос
Настільні глечики
Як основа фільтруючого середовища цього фільтра виступає просте, всім нам знайоме активоване вугілля, і основна його дія – видалення органічних речовин. Для запобігання розвитку на його поверхні бактерій найчастіше його обробляють сріблом в незначних кількостях. Зрідка додають іонообмінні смоли для пом’якшення, але по суті реальний ресурс становить десятки літрів, оскільки 1 кг. смоли в середньому зм’ягшує до 1 куб.м. води, а у картриджі всього до 100 грам. Такий маркетинговий хід дуже лише для покупців.
ПЛЮСИ: це найпростіша система для очищення води, легкість у використанні, відсутність потреби підключення до водопроводу, простота заміни картриджів, цікавий дизайн і фільтрація води до відмінного стану роблять глечики настільки популярними.
МІНУСИ: малий ресурс картриджа, як за часом – не більше 1 місяців, так і по пропускній здатності – до 250 л., низька швидкість фільтрації, оскільки картридж фільтра практично постійно знаходиться в контакті з повітрям, коли вся залита вода відфільтрована, на поверхні виникає прискорений ріст бактерій. На дачі в літній період якість з криниці або з неглибокої свердловини обмежує використання глечиків, оскільки в такій воді можуть міститися мікробіологічні забруднення.
РЕСУРС: від 100 до 250 літрів. Рекомендовані терміни заміни картриджів – до 1 місяця.
Насадка для крану
Система підключається безпосередньо до водопровідного крану, або встановлюється на стільницю безпосередньо біля крана. Принциповий аналог глечиків, але при використанні великих картриджів, істотно збільшується ресурс.
ПЛЮСИ: відносно низька ціна, компактність, швидка фільтрація води. Фільтр легко демонтувати. Зручно його брати для поїздок.
МІНУСИ: погіршення якості очистки води через високу швидкість проходження води, складності в перемиканні режимів використання водопровідного крана для господарських потреб та режиму фільтрації.
РЕСУРС: більший, ніж у глечика – від 500 до 800 літрів. Рекомендовані терміни заміни картриджів – до 3-х місяців.
Стаціонарні фільтри
Такі фільтри для води встановлюються під мийку з прямим підключенням до водопровідної мережі. Підключення в більшості випадків здійснюється за рахунок трійника, який вкручується між холодною трубою і гнучким шлангом для основного крана. Системи укомплектовані, в більшості випадків, краном, для окремого виведення очищеної питної води. Система монтується під раковиною, або, якщо там вже занадто мало вільного місця, в сусідніх шафках. Розглянемо в чому відмінність таких таких систем:
1. Адсорбційний фільтр
Система складається з 1-3 колб, в яких знаходяться самі фільтруючі елементи. Перша колба забезпечує механічну очистку, потім використовуються картриджі з активованого вугілля. У третій колбі можливі добавки іонообмінних смол для пом’якшення води, і срібла для запобігання розвитку бактерій.
ПЛЮСИ: краник для окремого виведення питної води, фільтруються вода без втрати напору, ресурс картриджів набагато більший. У більшості фільтрів використовуються картриджі з єдиним міжнародним розміром, відповідно підходять різні виробники. Також важливо, що є можливість вибіркової дії по відношенню до обраних забруднень, варіюючи картриджами на різних щаблях.
МІНУСИ: істотно дорожче глечиків, необхідний кваліфікований монтаж, за рахунок швидкого проходження води, знижується ступінь очищення.
РЕСУРС: від 1000 до 4000 літрів. Рекомендована частота заміни картриджів – до 6 місяців.
2. Ультрафільтрація води
Основним компонентом системи є ультрафільтраційна мембрана. За рахунок ультратонких пор мембрани в воді, відсівається більшість бактерій і вірусів, знижується кольоровість і каламутність. Практично не впливає на смакові якості. Паралельно з мембраною вода фільтрується активованим вугіллям.
ПЛЮСИ: ідеально розрахована на воду з хорошим мінеральним, але поганим бактеріологічним складом. Підходить для свердловин і колодязів. Практично не впливає на тиск в мережі, будучи прямоточним фільтром.
МІНУСИ: дорожче адсорбційних фільтрів, необхідний кваліфікований монтаж, частина води зливається в каналізацію.
РЕСУРС: від 1000 до 4000 літрів. Рекомендована частота заміни картриджів – до 6 місяців, мембрани – 1-3 роки.
3. Зворотний осмос
Основним і унікальним елементом систем є мембрана зворотного осмосу. Пояснивши примітивно, вона являє собою невеликий рулон з розмірами пор трохи більше розміру молекули води, через які проходить вода. Мембрана розділяє потік води на 2 – на очищену воду – пермеат, і те, що залишилося – концентрат, тим самим відсікаючи всі типи домішок. Забруднена частина потоку води, омиваючи поверхню мембрани просто зливається в каналізацію. На виході очищеної води залишаються молекули води, кисень і лише мала частка солей. Така вода не залишає накипу, слідів на чашках, смачна. Таким чином, осмотична мембрана здійснює постійну глибоку якісну очистку води. Саме з цих причин багато рекомендують цей фільтр для води. Вибір такої системи часто повністю виправданий!
ПЛЮСИ: максимальна ступінь очищення води.
МІНУСИ: висока ціна системи та обслуговування, низька мінералізація води.
РЕСУРС: – у картриджів в середньому – 4000 літрів, для мембрани – за часом 2-4 років. Рекомендована частота заміни картриджів – 3 – 6 місяців, мембрани – кожні 2-4 роки.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |