У цій статті поговоримо про прилад, який необхідний для безперебійної подачі води з колодязя чи свердловини у систему водопостачання будинку, а саме про гідроакумулятор і як його правильно налаштувати.
Почнемо з того, що виключно водяний напірний насос створює тиск в системі водопостачання. Гідроакумулятор (гідрофор) не створює тиску води. Він лише його підтримує його в певні відрізки часу. Глибинний або поверхневий насос керується автоматикою тиску в системі водопостачання. Як тільки Ви відкрили кран, тиск вмить падає і включається насос. Це так і було б, якби в системі не стояв гідроакумулятор. Саме водяний напірний бак (гідроакумулятор) мінімізує кількість включення і виключень насоса. Спочатку з внутрішньої мембрани виходить накопичена вода, тим самим плавно знижуючи тиск системі водопостачання, і тільки коли вона пішла в Ваші крани, включається водяний насос. Так само, гідробак знімає можливі гідроудари від включення насоса.
Зверніть увагу на те, що вертикальні моделі напірних баків дуже часто мають наскрізну мембрану. Подача води проводиться знизу. У верхній частині встановлена заглушка. Якщо пробку відкрутити, то це буде рівносильно відкритому крану. Насос запуститися і не перестане працювати, доки Ви не перекриєте подачу води. Конструктивно, це зроблено для того, що б замість пробки Ви могли встановити автоматичний повітрявідвід. При його установці, у вертикальному гідроакумуляторі не буде накопичуватися повітря, і система буде працювати в повній мірі.
Горизонтальний гідроакумулятор влаштований простіше. У ньому не може зібратися повітря. У цьому випадку, мембрана тут завжди закрита.
Об’єм гідроакумуляторів для дому, дачі.
За об’єм гідробака приймається обсяг зовнішньої сталевої колби. Але це зовсім не означає, що в заповненій мембрані гідроакумулятора буде стільки води, скільки заявлено в моделі. Більше того, цей об’єм простіше переполовинити. У гідробаку 100 літрів, всередині заповненої мембрани може бути 50-60 літрів. Чи багато це? Так, це дуже великий запас води. Вода з гідробака буде виходити 5-7 хвилин перед запуском насоса. З одного боку, це економія на електриці – насос включається рідше. З іншого боку, можливий дискомфорт при прийнятті душа. Вода буде довго стікати з мембрани, і в підсумку, Ви можете відчути слабкий тиск води в душі.
Ми не рекомендуємо ставити дуже великі гідроакамулятори в будинку. Для нормальної роботи системи водопостачання цілком достатньо бак на 24-50 літра. У мембрані в цьому випадку буде перебувати 15-30 літрів води. Навіть якщо у Вас пропаде електрика, то є глибокі сумніви, що хтось терміново прийматиме душ у темній ванній.
Тиск повітря у гідроакумуляторі
Перш ніж правильно налаштувати тиск повітря в гідроакумуляторі, Вам необхідно по манометру відстежити пороги включення і виключення насоса. Припустимо, у Вас реле тиску налаштоване в діапазоні 2 вкл/3 викл Атм. У цьому випадку, в порожньому гідроакумуляторі без води, тиск повітря має бути 1,8 Атм. Іншими словами, воно повинно бути на 0,2 Ам менше, ніж тиск включення водяного насоса.
Підкачка і настройка тиску повітря в гідроакумуляторі проводиться звичайним побутовим насосом для підкачування коліс в автомобілі, або велосипеді.
Якщо у Вас виникають запитання, або Ви хочете купити гідроакамулятор, то зателефонуйте до нас. Ми допоможемо підібрати необхідне оладнання, яке буде відповідати саме Вашим вимогам.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |