Вибором устаткування для опалювальної системи і опалювальних приладів, як правило, займаються фахівці. Однак бувають і випадки, коли немає можливості вдатися до допомоги професіоналів, і всі роботи з виконання монтажу та купівлі обладнання господар повинен виконувати сам. Щоб полегшити завдання вибору циркуляційного насоса для опалювальних систем з примусовою циркуляцією теплоносія, важливо розбиратися в деяких нюансах.
Для надійної та тривалої роботи циркуляційний насос повинен задовольняти наступні умови:
- Мати низьке енергоспоживання;
- Тривалий час працювати безперебійно без найменшого втручання фахівця або працівника технічного обслуговування;
- Не продукувати багато шуму при роботі.
Якщо ваш будинок має площу приблизно в 250 м.кв., то потрібен циркуляційний насос, здатний проводити циркуляцію 3,5 м.куб. води на годину. Максимальний напір, який повинен видавати такий насос – 0,4 атмосфери.
Якщо площа будинку – 250-350 м.кв., то потрібно циркуляційний насос, у якого продуктивність досягає 4,5 м.куб. води на годину. Максимальний же напір такого насосу вже повинен досягати 0,6 атм.
Якщо будинок має площу 350-800 м.кв., то рекомендується застосовувати насос продуктивністю до 11 м.куб. на годину при максимальному натиску в 0,8 атм.
У тих ситуаціях, коли потрібно з більшою точністю з’ясувати параметри необхідного для системи опалення циркуляційного насоса, слід врахувати такі фактори:
- Загальну довжину магістралі;
- Діаметр труб;
- Матеріал труб і шорсткість внутрішньої поверхні труб;
- Ступінь засміченості труб;
- Тип опалювальних приладів;
- Кількість опалювальних приладів;
- Вид апаратури, яка відіграє запірно-регулюючу функцію;
- Вид автоматики (якщо така є).
Якщо був правильно обраний циркуляційний насос, то він буде працювати довго, тихо, і без збоїв.
Промисловість випускає циркуляційні насоси з функцією регуляції частоти обертання вала насоса. Така регуляція дозволяє зменшити споживання енергії і шуму в межах 30-40%, а також продовжити термін служби насоса. Регульований циркуляційний насос також може самостійно змінювати частоту обертів залежно від температури теплоносія в системі опалення.
В процесі монтажу циркуляційного насоса треба враховувати те, що він не здатний нормально функціонувати, якщо в теплоносії присутнє повітря або велика кількість бульбашок повітря. Для того щоб виконати завдання щодо усунення повітря з циркуляційного насоса застосовують автоматичні повітрявідводи.
Сьогодні на ринку можна купити циркуляційний насос як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Імпортні циркуляційні насоси, як правило, виготовлені без застосування сальників. У них дуже низький рівень шуму. Вони мають мокрі ротори – їх ротор знаходиться прямо в трубі з теплоносієм. Від статора такий ротор відділяється тонкою плівкою. У таких циркуляційних насосів мала вага. Кріпляться вони на трубах без необхідності застосування допоміжних опор.
Імпортні циркуляційні насоси, як правило, виготовляють з чавуну. Робоче колесо ротора у них виконано з високоміцного композитного матеріалу або нержавіючої сталі. У цих насосах застосовують керамічні підшипникові системи, у яких дуже тривалий термін служби. Усі зарубіжні моделі циркуляційних насосів, практично, оснащуються функцією деблокування. Ця функція дозволяє циркуляційному насосу працювати в режимах короткочасних вимикань і включень, якщо в насос потрапляють чужорідні тіла. Також цей режим роботи в циркуляційному насосі застосовується при запуску агрегату після періоду тривалого спокою.
Більш детальну інформацію з підбору насосів для опалення ви можете отримати на сторінках нашого сайту або заповнивши онлайн заявку, чи зателефонувати нашим менеджерам.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |