Замовлення зворотнього дзвінка

Як автоматично контролювати рівень води в баку чи ємності?

Купуючи пластикові резервуари для душу або для поливу ми найчастіше сподіваємося на прогрів води природним способом – за допомогою сонячних променів. При цьому, вода в бак повинна доливатись автоматично із загального водопроводу, у міру її витрати. Якщо в першому випадку з плоским баком для літнього душу це трохи проблематично (але цілком можливо) з огляду на його плоскі форми, то ті, у кого є пластикова бочка для поливу і деякі комплектуючі, без зусиль зможуть зібрати обладнання, яке автоматично буде регулювати рівень води в ємності на вашій ділянці.

Реалії такі, що все зводиться до використання електричних або механічних засобів. Все залежить від вартості системи і вашого вибору. Простий пластиковий поплавок, який контролює рівень води в ємності або пластиковому баку за принципом туалетного бачка, обійдеться зовсім недорого і не вимагає наявності електрики. Він забезпечує контроль рівня води в баку, і в міру його зниження доливає необхідну кількість води. Однак виробник в паспорті виробу дає обмеження на установку його в систему з тиском до 5 бар (В даному випадку мається на увазі статичний тиск в трубі при закритому крані). Тому він підходить не для всіх систем водопостачання. На цей параметр варто звернути увагу.

Система, яка забезпечує контроль рівня води в баку

Система, яка забезпечує контроль рівня води в баку

Система, яка забезпечує контроль рівня води в баку при тиску до 10 бар, досить популярна і добре себе зарекомендувала в інженерних системах. Вона складається з електричного поплавка на гнучкому трижильному дроті, сітчастого фільтра та електромагнітного клапана. Замість клапана можна застосовувати електричний кульовий вентиль. Функціонал роботи системи при цьому не зміниться. Фільтр ставиться на початку системи, далі монтується електромагнітний клапан або вентиль, після трубопровід під’єднується до верхньої частини ємності за допомогою відводу з бака. Електричний поплавок приєднується до клапану та контролює його відкриття або закриття у міру того, як змінюється рівень води в ємності.

Така система енергозалежна і вимагає постійного джерела живлення на 24 або 220 В. У садових умовах це не завжди можливо, особливо коли мова йде про невелику садову діляну або город. Тому найпростіша система в якій застосовується калапан поплавковий вельми зручна та популярна.

До недоліків використання механічного поплавка також слід віднести його малу пропускну здатність. При заборі води з врізки в 32 мм приплив води ми отримуємо всього з 10 мм отвору механічного поплавка. В цьому випадку енергозалежна система була б до речі і досить доречною. Але, якщо немає такої можливості, то на практиці рекомендується ставити два механічних поплавка на одну ємність. Таким чином, ми збільшуємо приплив води в два рази, не змінюючи при цьому параметрів його водозабору. Швидке наповнення резервуара забезпечує мінімальні терміни прогріву води, а значить полив теплою водою можливий не тільки вранці, але і у вечірній час, як це і належить.

Механічний поплавок для баку запасу води

Механічний поплавок для баку запасу води

При доливі води в ємність не забувайте дбати про її попереднє очищення та фільтрацію. Вода з водоймища має органічні суспензії з водоростей і піску. Сітчасті фільтри швидко заб’ються, і не будуть забезпечувати потрібної пропускної здатності. Рекомендується використовувати дискові або піщано-гравійні фільтри із зворотною промивкою ручного або автоматичного типу.

Слід пам’ятати, що рівень води в ємності повинен контролюватися автоматично і при збої роботи обладнання залишатися на колишньому місці. Перелив води з бака в приміщенні може привести до затоплення, а постійне витікання води з ємності на ділянці призведе до підтоплення ґрунту і загибелі багатьох видів рослин.

Засоби, що забезпечують контроль рівня води в баку повинні підбиратися і монтуватися фахівцями, а так само підлягати сезонному сервісному обслуговуванню. Заміна елементів контролю рівня води – це гарантія безпеки вашої ділянки чи заміського будинку.

Зателефонуйте нам і фахівці СНК Техномаш-Львів більш детально розкажуть та покажуть як приєднати механічний поплавок для баку запасу води, а також допоможуть з вибором правильної моделі.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит