Замовлення зворотнього дзвінка

Як продовжити термін служби насоса ЕЦВ?

за інших рівних умов глибинний насос матиме меншу потужність

У цьому матеріалі знову поговоримо про такий популярний серед споживачів насос ЕЦВ. Як показує статистика, цей насос є одним з найпопулярнішим серед власників житла у приватному секторі які користуються скважинами. Тому наші фахівці вирішили розповісти Вам більш детально про цей насос, ознайомити Вас з детальною характеристикою, будовою, принципом дії та дати деякі практичні поради, про те, як продовжити термін служби насоса ЕЦВ.

Загальна характеристика насоса ЕЦВ

Насос ЕЦВ – глибинний свердловинний насос, часто іменований, як артезіанський або погружний насос. Таку назву агрегат носить завдяки способу використання, тобто занурення нижче рівня рідини для її доставки на поверхню.

Насос ЕЦВ в Україні застосовується в різних видах водопостачання, для постачання систем поливу, в гірській промисловості України, для добування артезіанських і глибинних вод, для осушення штучних і природних водних резервуарів, а також в системах підвищення тиску.

Крім того, глибинні насоси ЕЦВ в Україні набули найширшого розповсюдження для пониження рівня ґрунтових вод, при осушенні котлованів гідротехнічних споруд, великих промислових і цивільних об’єктів. Насоси застосовуються так само при розробці відкритим способом гірничорудних родовищ для водозниження і осушення шахтних полів.

Як продовжити термін служби насоса ЕЦВ?

Давайте розберемо умовне позначення насоса: ЕЦВ 1-2-3:

  • Е – привід електродвигун занурювальний;
  • Ц – означає що він відцентровий;
  • В – служить для подачі води;
  • 1-максимально допустимий внутрішній діаметр свердловини;
  • 2 – подача, кубів за годину;
  • 3-висота підйому води в метрах.

Ефективність, довговічність і витрата електроенергії агрегату залежить від правильного вибору типорозміру агрегату для конкретних умов застосування. Вибір насосного агрегату типу ЕЦВ визначається параметрами свердловини (діаметром обсадної труби, перепадом висот від горизонту водозабірної частини до верхнього краю води в резервуарі, дебітом) і необхідною продуктивністю.

Будова і принцип дії насоса ЕЦВ.

Принцип дії насоса ЕЦВ полягає в наступному:

Електродвигун разом з робочими секціями насоса занурюється у свердловину з водою. Лопасті різної конфігурації є робочими органами насоса. Конфігурація лопастей обумовлена призначенням агрегату. Робоче положення насоса – лише у вертикальному стані.

Електродвигун, частіше синхронного типу, жорстко за допомогою муфти з’єднаний на одному валу разом з секціями насоса. Секції насоса залежно від конфігурації бувають триступінчаті і двоступеневі. Якщо не потрібно великого напору, використовують одноступінчасті насоси.

При обертанні лопастей агрегату, рідина з першої сходинки передається на другу, а далі на третю. Такий відцентровий принцип дозволяє збільшувати кінетичну енергію рідини, відповідно збільшуючи натиск.

Для досягнення оптимального значення натиск-подача, виходячи із завдань, поставлених перед агрегатом, підбирають відповідну марку. Насоси свердловинного типу ЕЦВ забезпечені запобіжним клапаном, який утримує стовп води при раптової зупинки двигуна полегшує повторний запуск, оберігає обертання лопастей у зворотний бік.

Будова насоса ЕЦВ.

Будова насоса ЕЦВ.

Умови експлуатації.

Для повноцінного використання насоса ЕЦВ існують встановлені норми експлуатації:

  • Ступінь захисту електродвигуна – ІР68.
  • Прямий метод пуску.
  • Не більше 6 пусків в годину.
  • Мінімальна швидкість потоку охолодження двигуна 0,2м / с.

Перед установкою свердловинного агрегату необхідно переконається у відповідності його характеристик з умовами роботи на даній свердловині. Напір повинен перевищувати на 5% суму динамічного рівня води в свердловині і висоти підйому води над землею. Погружний електродвигун перед зануренням в свердловину повинен бути заповнений чистою профільтрованою водою. Верхній фланець клапанної коробки повинен знаходитися не нижче 1.5 м динамічного рівня свердловини. Ціна сухого ходу електродвигуна – зіпсовані підшипники.

Правила експлуатації насосів ЕЦВ

Якщо ви зібралися купити насос ЕЦВ у Львові, то при безпосередній установці агрегату і підготовці його до роботи необхідно враховувати всі показники та умови експлуатації, зазначені як вище, так і в доданому технічному паспорті, який йде в комплекті з насосом ЕЦВ. А також слід дотримуватись певних правил:

  • Не можна міняти «голову» насоса ЕЦВ при компонуванні;
  • Перед пуском агрегату необхідно переконатись у ізоляційній здатності електричного кабелю (додатковий кабель для насосів у Львові можна купити у нас за низькою ціною);
  • Необхідно мати відповідний акт на свердловину в Україні або інше робоче середовище протягом річного періоду експлуатації;
  • Забороняється приварювати чи приєднувати які небудь інші деталі до корпусу агрегату;
  • Великим плюсом для насоса ЕЦВ буде наявність станції управління, яка виконує безліч функцій при експлуатації, (купити станцію управління насосом ЕЦВ у Львов можна і у нас за низькою ціною);
  • При можливому надмірному тиску необхідно купити і застосовувати відповідні запобіжні та редукційні пристрої, які вберігають насос від сильного гідравлічного удару;
  • Постарайтеся уникнути попадання на насос ЕЦВ ультрафіолетового випромінювання і гранично допустимої низької температури;
  • Заборонено розкривати насос і знімати гарантійні пломби протягом усього гарантійного періоду в Україні;

Внаслідок порушень правил монтажу та експлуатації насоса ЕЦВ заводи не несуть відповідальності за поломки, на ремонтні роботи заводом буде встановлена окрема ціна (ремонт насоса ЕЦВ у Львові можна також провести у нас).

Як збільшити термін служби насоса ЕЦВ?

Глибинний насос ЕЦВ прослужить довше, якщо виключити вплив несприятливих факторів в мережі електроживлення, не потрбно допускати перепадів напруги. Бажано підключати насос за допомогую стабілізатора напруги

Ні в якому разі, не можна допускати роботи глибинного насоса вхолосту (робота насоса без води). В іншому випадку тривалість експлуатації агрегату скорочується в рази.

Щоб уникнути, непередбачуваних ситуацій, необхідно контролювати електричні параметри за допомогою станції управління, яка вчасно визначить невідповідність між реальними і номінальними параметрами насоса і тим самим захистить його від згоряння.

Якщо насос споживає струм вище норми, то це говорить про перевантаження насоса і підтверджується факт завищеного значення напору під час підбору насоса.

А якщо погружний насос дає показник споживання електричної енергії нижче нормального обсягу, тоді це говорить про недостатність напору і може викликати перегрів двигуна через недостатність потоку води, яка виступає охолоджувальною рідиною для двигуна.

Станція управління виконує функцію контролю параметра мережі живлення і струму споживаного насосом. Крім цього, попереджає пробою обмотки електродвигуна за рахунок контролю опору ізоляції.

Висновок такий, що якщо Ви хочете продовжити термін служби насоса ЕЦВ, то Вам необхідно експлуатувати агрегат зі станцією управління.

Наші фахівці допоможуть Вам підібрати і купити у Львові автоматичну станцію управління для конкретного насоса ЕЦВ.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів
Мітки:  

Купити насос у кредит