Замовлення зворотнього дзвінка

Засувка та затвор «Батерфляй» – чи є різниця?

Засувка та затвор «Батерфляй» - чи є різниця?

Сьогодні ми поговоримо про два схожі типи запірно-регулюючої арматури, а саме про засувку та затвор типу «Батерфляй». Багато хто задається питанням, що краще і яка різниця між ними. Отже постараємося більш-менш пояснити це у даній статті.

В умовах сучасного трубопровідного ринку, запірно-регулююча арматура типу «Батерфляй» все ще залишається досить популярною серед споживачів і практичною у використанні. Батерфляї найбільш часто застосовуються на великомасштабних виробництвах з трубами великого діаметру. Та разом з цим, класичні засувки теж не відстають в популярності, вони чудово функціонують майже на всіх діаметрах трубопроводу: від малих до великих. Отже в чому ж конструктивні відмінності між цими, на перший погляд схожими типами запірної арматури?

Насправді, навіть не дивлячись на те, що поворотний затвор Батерфляй називають засувкою, поворотною заслінкою, гермоклапаном, це перш за все дисковий затвор. В ньому запірно-регулюючий елемент виконаний у формі диска, який повертається навколо своєї осі за допомогою рукоятки.

З простою засувкою ситуація інша: круглий диск, клин або інший запірно-регулюючий механізм приводить в рух клапан, а також зупиняє його.

Засувка та затвор «Батерфляй» - чи є різниця?

Засувка та затвор «Батерфляй» – чи є різниця?

Також в батерфляях і засувках є й інші нюанси, які відрізняють їх один від одного, наприклад стосовно технічних характеристик. Засувки представлені більш широким набором різноманітних типів. Це можуть бути:

  • Клинові;
  • Паралельні;
  • Швидкоспускні;
  • Поворотні, тощо.

На відміну від затворів батерфляй, вони більш стійкі до високого тиску всередині системи, і відповідно мають значно кращі показники герметичності. Ця герметичність досягається за рахунок різних ущільнювачів. Важливо також, що засувки застосовуються в системах високих температур, завдяки низькому гідравлічному опору і не еластичним ущільнюючим матеріалом.

Батерфляй в свою чергу, хоч і не зовсім підходить для систем з високим тиском і температурою, характеризується великим номінальним діаметром. Це означає, що ціна засувки буде значно вищою ніж ціна батерфляя такого ж діаметру. Простота пристрою гермоклапана гарантує його використання в якості як запірної арматури, так і регулюючої, чим не може похвалитися засувка.

Отже, засувка – достатньо гнучке рішення в умовах постійної зміни напряму робочого середовища. А ось для дискового затвора характерний зручний і оперативний запуск, швидка зупинка, в силу відносно невисокого гідравлічного опору.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит