Замовлення зворотнього дзвінка

Часті питання по насосах

Часті питання по насосах

Нам часто телефонують наші клієнти та консультуються по різних питаннях роботи насосів. От ми і вирішили зібрати найбільш поширені запитання, що виникають під час експлуатації насосного обладнання та дати відповіді на них. Пропонуємо Вам ознайомитись із першою підбіркою.

Питання: Насос в свердловині безперебійно працював 3 роки, і раптом став часто включатися і виключатися. Система працює ривками, і автоматика весь час клацає.

Відповідь: Очевидно, у гідроакумуляторі (гідробаку) порвалася мембрана. Термін її служби 3-5 років (залежно від якості води). Клацає – реле тиску, постійно включаючи та відключаючи насос, тому що немає запасу води. Цілісність мембрани легко перевірити, натиснувши гострим предметом на ніпель гідроакумулятора (як в автомобільному колесі). Якщо з ніпеля йде вода – потрібно замінити мембрану. Вартість послуги по заміні мембрани залежить від ємності та марки гідроакумулятора.

Питання: Мені пробурили свердловину 23 метра. Води в ній всього 4 метри від дна. Звертався в різні фірми з питанням як підібрати оптимальний насос, пропонують різні варіанти насосів: радять на таку свердловину насос «Малюк» («Малиш»), радять встановити німецький насос Grunfos. Як вибрати правильний насос?

Відповідь: Щоб вибрати насос необхідно враховувати наступне: якщо дебет (продуктивність) свердловини дуже малий, то воду потрібно спочатку накопичити, а потім вже качати відцентровим насосом в систему водопостачання. Для накопичення води підійде насос «Малюк», накопичувальна ємність з поплавковим вимикачем. А для автоматичного водопостачання – насосна станція з гідроакумулятором та автоматикою.

Питання: Що таке вертикальне осьове навантаження і як воно виникає?

Відповідь: Вертикальне осьове навантаження – це сила, що діє вертикально вниз на робоче колесо з валом в зборі при роботі насоса, сприймається нижнім підшипником електродвигуна.

Сервіс насосів ЛьвівБільшість насосів і електродвигунів призначені для експлуатації в умовах постійно діючого вертикального навантаження, однак тим не менше дуже часто воно може створювати труднощі при роботі насоса та електродвигуна. Осьове навантаження виникає при роботі насоса з дуже низькою подачею, що обумовлює підвищені значення тиску нагнітання. Безперервна експлуатація в цьому діапазоні може викликати пошкодження підшипника електродвигуна, до того ж можуть виникнути проблеми з перегрівом електродвигуна і насоса через недостатнє охолодження потоком рідини. Щоб звести до мінімуму пов’язані з осьовим навантаженням труднощі, насос повинен експлуатуватися в певному діапазоні мінімального та максимального значень подачі.

Тому на графіках робочих характеристик свердловинних насосів, часто допустимий діапазон значень подачі відзначений суцільною, а неприпустимий діапазон експлуатації – пунктирною лінією.

Питання: Мені потрібен насос погружний, глибина свердловини 9 метрів, насос 1 куб/метр за годину. Прошу допомогти мені з вибором насоса.

Відповідь: Необхідно уточнити:

  1. Дебет свердловини.
  2. Внутрішній діаметр обсадної труби.
  3. Рівень дзеркала води.

А найкраще рішення – зателелефонуйте фахівцям СНК Техномаш-Львів і ми допоможемо з вибором необхідного обладнання. Наші контакти знаходяться тут: Контакти Техномаш-Львів.

Питання: В чому відмінність насосів «Малюк» («Малиш») і «Водолій»?

Відповідь: «Малюк» – насос клапанного типу, а «Водолій» – роторного. «Малюк» розрахований на продуктивність свердловини до 500 л/год., «Водолій» – до 1000 л/год.

Питання: В чому відмінність насосів «GRUNDFOS» і «PEDROLLO»?

Відповідь: Насоси Grundfos мають вбудовані системи захисту, а Pedrollo – немає. Насоси Pedrollo 4-х дюймові – підходять не для всіх типів свердловин. Насоси Grundfos 3-х дюймові – підходять для всіх типів свердловин.

Питання: Де краще встановлювати автоматику водопідйомного обладнання?

Відповідь: Якщо в будинку є вільна площа 1 кв.м., то краще в будинку – більш зручно для обслуговування.

Питання: Яка різниця між так званим «двохкабельним» і «трьохкабельним» занурювальним насосом?

Відповідь: Різниця між «двохкабельним» і «трьохкабельним» занурювальним насосом пов’язана з типом застосовуваного однофазного електродвигуна. «Трьохкабельний» однофазний електродвигун вимагає наявності електрошафи управління з пусковим конденсатором.

Пусковий конденсатор застосовується для пуску електродвигуна і відключається після того, як електродвигун закінчить розгін. Через це у пускового пристрою три підключених до живлення дроти (плюс один провід для підключення на землю), звідки і пішла назва «трьохкабельний насос». Для «двохкабельного» електродвигуна не потрібно електрошафи управління.

Замість використання пускового конденсатора «вохкабельний» електродвигун має вбудований в нього електричний пристрій, який використовується для пуску електродвигуна. Через це пусковому пристрою потрібно тільки два підключених до живлення дроти (плюс один провід для підключення на землю), звідки і пішла назва «двохкабельний насос».

Питання: Яке максимально допустиме значення температури рідини?

Відповідь: Максимально допустиме значення температури експлуатації водовідливного, каналізаційного чи грязьового насоса визначає, чи може насос в повністю зануреному положенні експлуатуватися постійно або він повинен працювати з перервами. Для довідки просимо Вас звертатися до «Керівництва з монтажу та експлуатації» для Вашого насоса.

Питання: Чи може насос працювати всуху?

Відповідь: Робота насоса всуху може привести до виходу з ладу механічного ущільнення вала і електродвигуна. Встановлені у Вашій гідросистемі поплавкові вимикачі (датчики рівня) повинні бути налаштовані таким чином, щоб підтримувати мінімальний рівень води, необхідний для роботи насоса.

Перш ніж приступати до експлуатації насоса, обов’язково перевірте відповідність обраній галузі застосування Вашого насоса наших вказівок у проспекті з технічними даними і в «Керівництві по монтажу та експлуатації» для даного насоса.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит