Вітаємо шановні читачі, відвідувачі, майбутні чи теперішні клієнти спеціалізованої насосної компанії «Техномаш-Львів». Нещодавно ми розпочали публікувати серію статей питання-відповіді про насоси та насосне обладнання, де намагаємось давати розгорнуті відповіді на найбільш поширені запитання, що стосуються роботи та експлуатації насосів і насосного обладнання. Попередня публікація «Часті питання про насоси», як виявилось, стала досить затребуваною та популярною, тому ми продовжуємо відповідати на Ваші запитання про насоси. Отже, розпочнемо.
Для чого потрібен гідроакумулятор?
Гідроакумулятори підтримують необхідний тиск в системі водопостачання і захищають насос від гідроударів. При відсутності електрики у гідроакумуляторі зберігається деякий вміст води.
Будова гідроакумулятора включає в себе металевий бак. Всередині розташовується мембрана з гумового матеріалу – туди попадає вода. Мембрана оточена повітрям під тиском в 1.5 атм.
Чому в гідроакумуляторі лопнула мембрана?
Оптимальний тиск повітря в гідроакумуляторі – це запорука довгої служби мембрани. Якщо тиск повітря відсутній або ж вище норми, деталь здатна пошкоджуватися.
Дії щодо профілактики неполадок проводять раз в три місяці. У них входить визначення тиску в гідроакумуляторі. Для цього відключають насос і відривають крани в системі водопостачання.
Прилад для вимірювання тиску (манометр) визначить стан гідроакумулятора. При перевірці він повинен зупинитися на 1.5 атм. – Не більше і не менше. Якщо ж тиск нижче норми, повітря докачують за допомогою звичайного машинного насоса.
Яку функцію виконує блок автоматики?
Блок автоматики виконує декілька функцій. З його допомогою робота автоматизується робота електронасоса. Блок оберігає електронасос від роботи при відсутності води. Він регулює запуск при відкритті і зупинку при закритті кранів. Дані дії впливають на зниження тиску або зведення гідропотоку до нуля.
Для безперебійної роботи блоку автоматики варто дотримуватись деяких умов. Так, він сумісний тільки з насосами, що володіють потужністю до 1.1 кВт. Якщо вода потоку містить тверді фрагменти, варто встановити вхідний фільтр.
Що таке гідростоп?
Гідростоп – складова частина насоса, що не дозволяє йому працювати без наявності води. Тому його наявність необхідна – і для погружного, і для поверхневого насосів.
Що таке дзеркало води?
Дзеркалом води називають точно виміряний відрізок від ґрунту до води. Знання даного метражу – обов’язковий критерій при виборі поверхневого насоса.
Навіщо потрібен фільтр перед насосом?
Фільтр призначений для глибокого очищення від сторонніх часток, що потрапили в насос з потоком. Він допомагає справлятися з твердими фрагментами більше 1 мм. в діаметрі. Так фільтр зберігає тривалу працездатність насоса.
При виборі варіанту очищувача сумнівним вважається придбання фільтрів тонкого очищення. Їх технічні характеристики не дозволяють насосу в достатній мірі всмоктувати воду.
Чи можу я поставити насос на відстані 10 метрів від свердловини?
Це можливо при дотриманні деяких умов. Так, силова характеристика насоса не повинна бути менше, ніж 1 кВт. Інакше істотно знизиться його напір і працездатність. Також знадобиться збільшення в схемі усмоктувальної магістралі вбираючий отвір на один типовий розмір.
Що використовувати для усмоктувальної магістралі – трубу чи шланг?
Для насоса можлива установка армованого шлангу. Для насосної станції краща труба з пропілену або металопластику. Це пояснюється тим, що усмоктувальна магістраль безперервно відчуває силове навантаження.
Скільки клапанів потрібно ставити в магістраль насосу?
Підійде зворотний клапан, встановлений в проміжку 10-15 метрів. Це вбереже фрагменти працюючого насоса від напору гідростовба.
Мій санвузол розташований нижче рівня каналізації. Який насос вирішує подібну проблему?
Дану проблему вирішить вибір WCLift. Насосна установка WCLift використовується саме в випадках, коли домашній санвузол нижче рівня каналізації. Sololift зручна при відкачуванні вод, невелика і автоматизована.
Для чого потрібен циркуляційний насос?
Циркуляційні насоси з мокрим ротором незамінні при створенні постійної ефективної віддачі тепла. Їх перевагами є компактність і безшумне виконання заданих функцій. При цьому безсальникові циркуляційні насоси не витрачають багато електроенергії. Їх мета – змушувати гідропоток вірно працювати в різних системах (опалювальна, система обігріву підлог, гаряче водопостачання, техноустановки, тощо). Подібні насоси витримують температуру робочого середовища (вода/розчин етиленгліколю) від +2 до +110 С.
Циркуляційні насоси мають в будові двигуна міцні складові – активну і пасивну (ротор і статор). Для вибіркових моделей характерна автоматика, здатна на регульоване перемикання обмоток. Це технологічне уміння насосів дозволяє створити відповідний режим для конкретних робочих умов.
Вся насосна система гармонійно складена і злагоджено взаємодіє. Матеріали, з яких виконані складові частини такого механізму, різні. Так, насос з двигуном зроблені з міцного чавуну. Патрубки насоса підібрані точно під з’єднувальні труби. Динамічний і пасивний елементи двигуна оберігає пара нерухомих прокладок. Перша знаходиться на корпусі, друга для системи вентиляції. Обидві вони володіють ущільнюючими захисними властивостями.
З металокераміки виконані підшипники. Подібний матеріал дозволяє їм володіти стійкістю до руйнування та впливів. Такі підшипники не чутні при роботі – за рахунок матеріалу і швидкості відводу повітря. Забезпечені антиблокувальними функціями, вони виключають випадки зависання насоса (незалежно від його потужності). Характерними рисами даних підшипників є висока якість і тривалий термін експлуатації насоса.
Чи обов’язково ставити зворотний клапан?
Зворотний клапан необхідний. Він збереже оптимальний стан системи в разі відключення насоса. Наявність такого клапана спрощує наповнення насоса гідропотоком на початку роботи.
Зворотний клапан встановлюють на всмоктувальній трубі або на вхідному секторі насоса.
Як працює насосна станція?
Насосна станція приводиться в робочий стан взаємодією своїх складових фрагментів (насос, гідроакумулятор, реле тиску, манометр).
Від включення даної станції активізується насос, що вбирає воду. Потрапляючи в гідроакумулятор, потік впливає на мембрану. Так збільшується внутрішній тиск. Якщо він досягає необхідного порога, насос автоматично зупиняється за допомогою реле. Коли тиск знижується до можливої межі, реле заново включає насос для роботи.
Таким чином гідропоток насосної станції обслуговує потреби власника.
Що таке реле тиску?
Реле тиску регулює роботу насоса при піковому та нижньому порозі тиску. Як тільки тиск досягає граничного рівня, пристрій включає або зупиняє насос.
В реле тиску функція включення-відключення насоса настроюється – в рамках технічних можливостей.
Як налаштувати реле тиску?
Щоб відрегулювати реле, проводять наступний порядок дій:
- відкриття гвинта кріплення,
- звільнення реле від кришки,
- обертальний рух гайки великої пружини (змінить тиск, при якому насос зупиняється) – за годинниковою стрілкою (збільшить тиск) або проти неї (зменшить тиск),
- настройка граничного нижнього порога тиску (за допомогою повороту гайки меншої пружини, відповідає за настройку тиску при включенні насоса). Обертальний рух за годинниковою стрілкою – збільшення, проти неї – зменшення.
В реле тиску широта налаштувань 1-5 атм. Налагодження роботи пристрою проводиться під контролем манометра.
Що зробити для підвищення тиску в системі водопостачання?
Низький тиск водного потоку загрожує відчутними незручностями. Подібну проблему покликані усунути насоси для підвищення тиску. Вони майже безшумні в роботі, тому придатні для установки в домашніх умовах. Насоси володіють малою вагою і продумано спроектовані. Вони мають можливість монтуватися на самій трубі, можуть працювати в двох режимах (ручний, автомат).
У чому відмінність вібраційного і відцентрового заглибних насосів?
Найбільшою ефективністю роботи системи характеризується відцентровий насос. Його обертальний рух виграє в порівнянні з зворотно-поступальним суперника. Також відцентровий насос має низький шумовий поріг.
Відсутність відчутної вібрації і тендітної клапанно-поршневої системи робить відцентровий насос надійним довговічним придбанням.
Чим відрізняється фекальний насос від дренажного?
Фекальні насоси – варіант, який підходить для рідин з великим ступенем забрудненості. Вони здатні працювати з гідропотоком, що містить тверді тіла діаметром до 50 мм. Такі насоси купують для використання в домашніх умовах, міських господарствах. Завдяки особливому оснащенню, фекальні насоси легко справляються зі стічними водами, забрудненнями і водами з домішкою мулу. Подібне рішення можуть потребувати приватні і заміські будинки.
Фекальні насоси надійні тому, що забезпечені автоматичним режимом з вимикачем поплавця. Це дозволяє пристрою самостійно справлятися з підвищенням/зниженням тиску в насосі. При підйомі порога води вимикач запускає насос, при опусканні – відключає. Відточена робота фекального насоса можлива при дотриманні двох правил: 1. повне занурення насоса у воду; 2. вільний і безперешкодний руху поплавця.
Дренажні насоси, як і фекальні, мають режим-автомат і поплавковий вимикач. Вони відрізняються місцем використання і можливістю поглинання забруднень. Дренажні насоси справляються з твердими фрагментами до 5 мм. Їх застосовують для відводу води з басейнів, приміщень підвалів і погребів.
За порівняльними характеристиками більш функціональними виявляються фекальні насоси.
Сподіваємось, ми трішки «просвітили» Вас у питання насосів та насосного обладнання. Якщо у Вас виникають ще запитання, просимо телефонувати нам. Ми з радістю дамо відповідь на них. Наші контактні дані, можна знайти на сторінці «Контакти».
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |