Замовлення зворотнього дзвінка

Як відрегулювати та запустити насосну станцію

Як відрегулювати і запустити насосну станцію

Продовжуємо розповідати про нюанси самостійного встановлення насосів для системи подачі води. У цьому матеріалі ви дізнаєтесь як відрегулювати і запустити насосну станцію, а саме: що вам знадобиться для цього, як провести перший запуск за всіма правилами, як налаштувати насосну станцію для будинку, чому насосна станція часто включається та як вирішити і цю проблему.

Що вам знадобиться

  • Викрутка
  • Накидний ключ
  • Автомобільний насос

Перший запуск за всіма правилами

Процес запуску системи досить простий. Якщо говорити про етапи, то це наповнення насоса водою через заливний отвір, загвинчування і обтиск пробки, ввімкнення обладнання в електромережу. Докладно вони описані в інструкції. Ми ж наведемо кілька важливих правил, які допоможуть уникнути помилок при експлуатації обладнання.

  • Правило 1: заливайте воду через заливний вентиль таким чином, щоб вся система заповнилася. Ви зрозумієте, що води достатньо, коли вона піде через край заливної горловини.
  • Правило 2: переконайтеся, що в системі немає повітря. Після включення обладнання можна трохи прочинити заливний вентиль – залишки повітря повинні вийти.
  • Правило 3: якщо протягом двох хвилин вода не пішла з відкритого крана, потрібно відключити станцію і знову повторити процес заливання води в систему.

Правильний запуск означає, що з системи вийшло все повітря, бак наповнений водою, необхідний тиск створено, а реле відключає насос. Після запуску обладнання буде працювати в автоматичному режимі: подавати воду до точок водорозбору із запасів гідроакумулятора, а по мірі його спустошення включати насос для накачування необхідного обсягу води.

Будова стандартної насосної станції: 1. Вхідний отвір; 2. Вихідний отвір; 3. Пробка заливного отвору; 4. Пробка  зливного отвору; 5. Манометр; 6. Реле тиску; 7. Гідроакумулятор.

Будова стандартної насосної станції: 1. Вхідний отвір; 2. Вихідний отвір; 3. Пробка заливного отвору; 4. Пробка зливного отвору; 5. Манометр; 6. Реле тиску; 7. Гідроакумулятор.

Як налаштувати насосну станцію для будинку

Перш ніж приступати до налаштування, переконайтеся, що це дійсно необхідно. Обладнання, яке поставляється зібраним, вже налаштоване на стандартні параметри роботи. Тиск в баку зазвичай становить 1,5 – 1,8 бар. Проте в деяких випадках вимагається додаткове регулювання.

Важливо! Без надзвичайної потреби не рекомендується змінювати заводські налаштування. Якщо ви не знаєте, як налаштувати насосну станцію для дому і не впевнені, що зможете зробити все правильно, краще довірити це фахівцям. Інакше можна налаштувати тиск неправильно, і станція не буде включатися або, навпаки, буде функціонувати безперервно.

Налаштування стосуються тиску в баку і реле. Почнемо з першого. Щоб регулювати тиск повітря всередині бака, потрібно переконатися, що в ньому немає води. Потім через ніпель в корпусі з допомогою насоса з манометром закачують повітря, контролюючи показники по манометру. Важливо, щоб тиск становив 90 – 100% від необхідного значення для включення станції.

Перейдемо тепер до реле тиску. У кожного агрегату є значення включення і виключення двигуна. Перед початком регулювання слід відключити станцію від мережі і зняти кришку з реле. Всередині ви побачите дві пружини: велика пружина відповідає за верхній рівень тиску, при якому відбувається відключення насоса, мала – за діапазон між включенням і вимиканням. На кінці великої пружини є металева планка з гвинтом. Обертаючи за допомогою викрутки гвинт за годинниковою стрілкою, можна збільшувати тиск відключення. Наприклад, підвищити з 3 до 3,5 бар. При цьому діапазон між включенням і вимиканням залишиться попереднім. Якщо необхідно змінити його, то за допомогою накидного ключа обертають гвинт на малій пружині. Для збільшення діапазону потрібно крутити гвинт за годинниковою стрілкою, для зменшення – у протилежний бік.

Запам’ятайте: верхній показник робочого тиску системи повинен бути не більше 95% від максимально допустимого вихідного значення, яке вказано в паспорті обладнання. Інакше станція буде працювати без відключень і незабаром вийде з ладу.

Якщо води недостатньо, тиск збільшують. Що стосується діапазону, то, збільшуючи його, ми ризикуємо отримати нерівномірний тиск ввімкнення й вимикання. Для користувача комфортніше, коли діапазон менший. Однак занадто маленький діапазон призводить до частих ввімкнень і вимикань станції, що не дуже добре для роботи насоса. Тому, якщо ви змінюєте заводські налаштування насосної станції, не перестарайтеся – відштовхуйтеся від того, в якому режимі комфортно отримувати воду, але при цьому уникайте занадто частих ввімкнень двигуна.

Перед початком регулювання слід відключити станцію від мережі і зняти кришку з реле. Всередині ви побачите дві пружини: велика пружина відповідає за верхній рівень тиску, при якому відбувається відключення насоса, мала – за діапазон між включенням і вимиканням.

Перед початком регулювання слід відключити станцію від мережі і зняти кришку з реле. Всередині ви побачите дві пружини: велика пружина відповідає за верхній рівень тиску, при якому відбувається відключення насоса, мала – за діапазон між включенням і вимиканням.

Повторимо, контроль встановлених параметрів здійснюють за манометром. Увімкніть станцію і перевірте її роботу – чи все вас влаштовує. Якщо ні, від’єднайте її від мережі та скорегуйте значення тиску.

Важливо пам’ятати! Перед початком регулювання потрібно злити воду з насосної станції та гідроакумулятора. При тестуванні – заповнити насос водою, щоб уникнути сухого ходу.

Чому насосна станція часто включається – вирішуємо проблему

Мабуть, найболючішим питанням для власників насосних станцій є проблема частого ввімкнення обладнання без видимої причини. Адже використання такого агрегату замість звичайного насосу повинно знизити кількість включень двигуна. Цю проблему потрібно усунути, інакше немає сенсу використовувати насосну станцію. В чому ж може бути причина?

У будинку сталася розгерметизація трубопроводу. Десь вода витікає з труби, це спустошує гідроакумулятор. Ви не відкривали крани і не прали, а насос включається? Значить, в будинку є витік.

Проблема з тиском в баку. Внаслідок цього всередині недостатньо стисненого повітря і показник тиску надзвичайно низький. Перевірте тиск в гідроакумуляторі (це робиться без води – закачайте повітря і проконтролюйте параметр манометром).

Пошкоджена мембрана в баку. Якщо мембрана розгерметизована, то не створюється достатній тиск. Дізнатися про пошкодження можна наступним способом: натиснути на ніпель на зворотному боці корпусу гідроакумулятора – з нього полиється вода. Пошкоджену мембрану слід замінити на нову того ж обсягу.

Причина в зворотному клапані. Він може бути блокований якимось стороннім предметом. Слід його оглянути і розблокувати.

Детальніше про причини некоректної роботи обладнання можна прочитати в інструкції виробника. Там зазначені не тільки причини частого ввімкнення насосної станції, але і інші можливі несправності та шляхи їх усунення. Не нехтуйте приписами, які дає виробник – це допоможе правильно встановити та експлуатувати обладнання. Тоді ви зможете бути впевнені, що насосна станція прослужить вам довгі роки, а не стане джерелом проблем і головного болю.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит