Замовлення зворотнього дзвінка

Насос для фонтану – генератор фонтанних струменів

Насос для фонтану - генератор фонтанних струменів

Напевно кожному власнику присадибної ділянки хочеться зробити ïï оригінальною, відмінною від багатьох сотень інших. Як же цього досягти? Відповідь очевидна. Потрібно приборкати одну з чотирьох стихій – воду. Примусьте її виблискувати для вас різнокольоровими струменями, розбиватися на сотні тисяч бризок, іскритися на сонці, зриватися каскадними водоспадами. Або нехай це буде просто тихий і заспокійливий ставок з лататтям і ліліями. До чарівництва один крок – купити фонтанний насос. Ви запитуєте – яка користь від нього? Що ж, у цій статті спробуємо відповісти на Ваше запитання.

Користь від насосу для фонтану:

 • В першу чергу, це неповторний вигляд вашого саду і можливість отримувати від цього естетичну насолоду.
 • Можливість використання в різних, вже існуючих елементах ландшафтного дизайну – в ставках і струмках.
 • Можливість створення не тільки окремих фонтанiв, але і нових штучних ставків, невеликих озер, водоспадних систем, джерел.
 • Організація фонтанів в приміщеннях в невеликих чашах або інших ємностях. Оформлення зелених куточків в будинку, квартирі або офісі.
 • Локальне зрошення та полив газону.
 • Аерація, фільтрація та очищення води з водойм, в яких вони встановлюються.
 • Запобігання застою джерел, замулювання їх дна.
 • Можливість використовувати самостійно або разом з фігурками, елементами садового і домашнього декору.

Що ж собою являє фонтанний насос?

Найчастіше це звичайний відцентровий агрегат. Корпус його, як правило, виготовляється з міцного пластику, рідше для цього використовується нержавіюча сталь. Це залежить від того, для яких умов використання він призначений. Але найголовніше, це істотно впливає на вартість моделі, пластик, звичайно ж, дешевше металу. Мотор може бути різної потужності – від 6-8 до 100 Вт Вт і більше. Тут обирайте в залежності від того, що ви хочете отримати.

Отже, вирішивши купити такий пристрій, в першу чергу визначитеся з тим, де ви бажаєте його розмістити. Від цього буде залежати, який тип обрати:

 • поверхневий;
 • занурювальний.

Насос для фонтану - генератор фонтанних струменів

Насосне обладнання поверхневої установки буде розташовуватися на деякій відстані від джерела води, і всмоктування буде відбуватися через водозабірний шланг. Це зручно тоді, коли ви хочете зробити фонтан в тому місці, де немає відкритої води. Але від цього візуальний ефект його струменів ставатиме ще сильнішими. Наприклад, просто фантастично виглядають водяні купола і каскади, які виростають прямо з газону. У цьому випадку паралельно вирішується ще одне питання – це зрошення. Звичайно, корисна площа поливу буде обмежена діаметром розльоту струменя, але, тим не менш, часто цього буває достатньо.

Якщо плануєте робити зрошення, то необхідно потурбуватися про постійно поновлюванi джерела води і ïх чистоту. Це може бути природнiй струмок або джерело на вашій ділянці або ж попередньо наповнений технічний резервуар.

Обов’язково на водозабірний шланг встановіть фільтр, якщо такого немає в самому агрегаті. Це попередить передчасне зношення водозабiрного механізму.

Занурювальні насоси повністю знаходяться в джерелі води. Наприклад, в якiйсь природнiй водоймі або штучно створеному ставку. Розмір його, в принципі, особливого значення не має, але все-таки треба співвідносити обсяги джерела і потужність агрегату. Щоб не вийшло, що посеред невеликого ставка б’є шестиметровий гейзер або, навпаки, на широкій гладі штучного озера ледь помітні фонтанчики. Просто тут необхідно дотримати пропорційність і доречність.

Встановлюється апарат безпосередньо на дно або на спеціально споруджений майданчик. В такому випадку значно зменшується знос очисних елементів. Над поверхнею води піднімається тільки частина насадки.

Найсприятливіші умови для всмоктування через нижню, загратовану частина агрегату, в якій встановлений фільтр, наприклад, як в Sprut FSP 4503. Рекомендується іноді діставати його з корпусу і прочищати, або міняти на новий в разі повної непридатності. На цьому елементі краще не економити, інакше доведеться витратитися на ремонт всього пристрою.

Хоча для організації невеликих струмків iснують спеціальні поверхневі моделі, такі як Sprut FCP 1100, які всмоктують рідину через шланг, а викидають через широку горловину під невеликим напором струменю, утворюючи постійно циркулючий потік. Такi моделi встановлюються у верхній точці водоспадної композиції або ж на початку струмка.

Це цікаво! Для великих природних ставків будуть актуальні так звані плаваючі фонтани. Їм для нормального функціонування потрібна хороша глибина. Особливістю є те, що такi фонтани здатні працювати навіть при різких коливаннях рівню води в джерелі і не залежать від цього.

Такий насос являє собою найпростіший всмоктуючий агрегат з невеликим поплавком. Моделі більшої потужності можуть кріпитися на плаваючих платформах. Вірніше під ними, а на поверхню виступатиме лише насадка. Є моделі зi струменем води висотою до 30 м, діаметром до 40 м і більше. У комплекті з таким обладнанням часто йдуть всілякі датчики і підсвітка.

При виборі водоспадного або струменевого насосу, з характеристик слід звернути увагу на ширину потоку: суцільний він або ривками, тобто, його інтенсивність, а також на обсяг води, який насос здатний подати за певний проміжок часу.

А якщо ви вибираєте класичний фонтанний агрегат, то оціните висоту і форму струменя, продуктивність і напір.

купити фонтанний насос

Мiсце розташування

Ще один момент, з яким треба визначитися, це де буде розташовуватися ваш фонтан – під відкритим небом або ж в приміщенні. Це істотно, так як моделі для цих цілей мають ряд суттєвих відмінностей.

Насоси для фонтанів у будiвлях, як правило, невеликої потужності (до 5-8 Вт). Вони мініатюрні, абсолютно безшумні і не створюють вібраційних хвиль. Найчастіше вони не мають фільтра, так як передбачається їх використання з абсолютно чистою водою. Встановлюються в кам’яних і пластикових купелях, чашах, нішах, разом з рухомими фігурками.

Також подібні моделі досить часто забезпечені тонким і коротким шнуром електроживлення, і це логічно, тому що в приміщенні джерела електроенергії знаходяться поруч. Такий тонкий кабель не має заземлення і не призначений для використання на вулиці.

Види фонтанних насосів, призначені для використання на свіжому повітрі, в обов’язковому порядку оснащуються фільтраційним елементом, так як зовнішні джерела води не відрізняються особливою чистотою. Комплектний електрокабель в них досить товстий і має заземлення. Таке обладнання можна використовувати при будь-яких погодних умовах. Вартість його, як правило, вища, але і амортизаційний ресурс значно бiльший.

Зовнішній вигляд

Наступне, що потрібно враховувати, це висота і форма струменя. Вони будуть залежати від потужності пристрою і виду насадок, які можуть з ним використовуватися. Наприклад, у невеликих декоративних моделях, струмінь може бути не більше 0,5 м у висоту, а ось у більш «серйозних» пристроїв, вiн досягає 3-6 м і більше.

Найбільш поширеними і популярними формами є «риб’ячий хвіст», «дзвін» і «гейзер». Вони можуть бути багатоярусними, розсипатися віялом або закручуватися декількома спіралями. Є моделі, в яких передбачена світлодіодна підсвітка і генератор туману (смоукер). Це дозволяє розфарбувати фонтанні струменi в різні кольори, створити навколо них атмосферу таємничості і природнього натуралізму.

Переваги насосів для фонтанів

 • Безшумність – навіть коли фонтанний насос працює на всю потужність, рівень створюваного ним шуму мінімальний, а у заглибних так він майже відсутній.
 • Енергоекономічність – цей пристрій споживає напрочуд мало електроенергії, незважаючи на інтенсивне і тривале застосування.
 • Невибагливість – здатні тривалий час витримувати вплив абразиву в перекачуємiй воді. Звичайно, вони від нього страждають, але в меншій мірі, ніж інші типи насосного обладнання. Не потребують технічного обслуговування, крім рідкісних очисток фільтру.
 • Витривалість – можуть безперервно працювати протягом дуже тривалого періоду часу.
 • Естетичність – ефект роботи має позитивний вплив на моральний стан оточуючих його людей. Це докорінно змінює вигляд присадибної ділянки, роблячи ïï витонченою і в той же час затишною.

Сезон відкриття фонтанів доводиться на початок літа, і весь спекотний період вони радують своєю прохолодою. Купіть насос для фонтану зараз і Ви самі зможете оцінити всі принади такого пристрою в особливо в спекотні дні.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит