Замовлення зворотнього дзвінка

Насос для фонтану – як вибрати?

Як вибрати насос для фонтану

«Давно хочу біля будинку спорудити фонтан. Але не знаю як вибрати насос для фонтану. Допоможіть у виборі. Що необхідно враховувати, для того, щоб підібрати необхідний насос?» – такі, або схожі запитання часто чують від клієнтів спеціалісти СНК «Техномаш-Львів». Для того, щоб полегшити Вам завдання та максимально допомогти зорієнтуватися у тому, що являють собою насоси для фонтану, ми і підготували цей матеріал.

Кожен з нас хоча б раз у житті милувався чудовим фонтаном на подвір’ї, або фонтаном, що б’є посеред ставка чи озера. Споглядання цього видовища не здатне залишити нікого байдужим. Саме тому з кожним роком все більше наших співвітчизників прагнуть мати свої власні фонтани, водоспади, альпійські гірки модних «архітектурних» форм. Обов’язковою умовою реалізації задуманого є наявність фонтанних насосів. Купуючи дане обладнання, ви отримуєте можливість милуватися чудовими красивими картинами, створеними водою.

На перший погляд може здатися, що у спорудженні каскадного струмка або фонтану, немає нічого надскладного і з цим завданням зможе впоратися будь-який бажаючий. Але неправильно підібраний і встановлений насос для фонтану може дзвінкий потік води перетворити у мляво текучу цівку.

Ми б, звичайно, рекомендували надати вибір насоса для фонтану професіоналам нашої насосної компанії, але є моменти, які ви зобов’язані знати.

Насоси для фонтанів – якими вони бувають

Термін експлуатації фонтану залежить від роботи насосної установки. Насос для фонтану – це центр даного живого організму. Він точно також ганяє воду по трубах, як і людське серце по судинах. Бажаєте довголіття своєму фонтанчику? Подбайте про придбання якісного насоса.

Принцип роботи насоса для фонтану дуже простий. Вода з чаші проходить через зливний отвір по трубах. Насос створює потрібний тиск і викидає струмінь вгору. Такий насос для фонтану на дачі називається циркуляційним, бо вода в ньому проходить безперервно по замкнутій колом системі. Його потужність залежить від обсягу чаші, а також бажаної потужності, з якою бризки злітають до неба.

Насоси для фонтана діляться на 2 типи: заглибні (занурювальні) та поверхневі. Заглибні частіше використовуються для фонтанів, поверхневі для водоспадів.

Розглянемо особливості цих типів насосів.

Заглибні насоси для фонтанів:

 • Зручність – його не потрібно встановлювати, досить просто опустити у ставок чи фонтан;
 • Дешевизна – моделі невеликої та середньої продуктивності цілком доступні за ціною будь-якому садівникові;
 • Існують низьковольтні моделі для невеликих фонтанів і водоспадів;
 • Не потребує попереднього заповнення водою;
 • Безшумність – на відміну від поверхневого насоса, глибинний не гуде

Поверхневі насоси для фонтанів:

 • Дорожче заглибних і більш складні в установці;
 • Простіші у догляді;
 • Більш гучні порівняно із заглибними.

Поверхневі насоси використовують для великих фонтанів. Такі насоси істотно збільшують вартість фонтану. Адже це додаткові труби та гідроізоляція. Насос повинен бути значно потужніше, щоб прокачати воду по трубах і підняти її вгору. Це значне збільшення витрат на електроенергію.

В продажі існують також і комбіновані насоси, які можуть одночасно обслуговувати водоспад і фонтан.

Заглибні насоси для фонтанів

Головні показники, що впливають на вибір насоса для фонтану:

 • напірна потужність;
 • продуктивність.

Під напірною потужністю розуміється здатність насоса піднімати воду і утримувати на належній висоті.

Продуктивність же показує, який об’єм рідини перекачує насос за одиницю часу. Залежно від цих показників, а також від кількості та виду насадок і висоти водного струменя вибирається насос.

Потрібно сказати, що для фонтанів використовують потужні наноси. Чим більша потужність, тим вище струмені фонтану. Фонтани з великою кількістю струменів вимагають потужних насосів. Тут можливо доведеться робити вибір між потужністю і економією електроенергії.

Тут ще такий нюанс – деякі насоси прокачують більше води, а деякі мають більшу потужність. Потрібно зрозуміти, що для фонтанів потрібна саме потужність, а не об’єм прокачаної води. Об’єми потрібні для водоспадів, а не для фонтанів. Тому, зверніть на це увагу.

 

Як вибрати насос для фонтану

Якщо ви хочете купити насос для фонтану, то продавцю-консультанту потрібно отримати від Вас певну інформацію:

 • Висота верхнього резервуара водоспаду над рівнем води.
 • Модель форсунки, характер і висота водяного струменя, що випускається з неї.
 • Ширина поріжка водоспаду.
 • Розміри ставка.
 • Довжина і діаметр труб.
 • Призначення насоса – для приведення в рух фонтану, водоспаду і / або роботи фільтра.
 • Намір експлуатувати насос в постійному або тимчасовому режимі.

Важливим елементом для правильної подальшої роботи насоса буде всмоктуючий шланг. Обов’язково слід підібрати діаметр шланга, достатній для перекачування потрібного об’єму води. Так, наприклад, для каскадного струмка потрібен шланг діаметром 2,5 см, оскільки планова витрата води буде становити орієнтовно 20 літрів за хвилину. Якщо ж витрата більше 50 літрів за хвилину, то потрібен шланг з діаметром 4 см. Також від довжини цього шланга буде залежати і тиск при перекачуванні води.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит