Замовлення зворотнього дзвінка

Обрати насос для дачі – це просто

Обрати насос - це просто

Сьогодні знову повернемось до питань вибору насосу, оскільки, за весь час функціонування нашого сайту, дуже багато запитань приходить саме про нюанси вибору насосу для дачі. Зараз існує надзвичайно багато типів насосів, сучасні виробники весь час покращують власну продукцію завдяки інноваційним технологіям. Ми ж скоротимо область наших інтересів до водяних насосів, що використовуються для перекачування та циркуляції води різного складу та різного ступеня забрудненості.

Визначаємо мету та обираємо клас насосів

Почнемо вибір необхідної моделі з визначення її класу і мети, для якої вона буде використовуватися. Отже, найпростіше, насоси можна класифікувати:

Занурювальні (глибинні) Скважинні  
Дренажні Для чистої води
Для забрудненої води
Колодязні  
Поверхневі Циркуляційні З сухим ротором
З мокрим ротором
Самовсмоктуючі  
Фонтанні  
Каналізаційні установки Зовнішні
Внутрішні
Насосні станції  

 

Наприклад, полив садових ділянок, грядок і клумб з використанням води з найближчої водойми, де рівень забруднення дуже високий, краще проводити за допомогою занурювального дренажного насосу. Також він підійде для осушення залитих водою приміщень, підвалів і погребів, забруднених колодязів, дрібних ставків і каналізаційних відстійників.

У свою чергу використання води високого ступеня очищення (без наявності видимих частинок сміття і різних включень) дозволяє застосовувати поверхневі або заглибні колодязні і свердловинні насоси. Вони можуть використовуватися для подачі води як в зрошувальну систему, так і в водопровід з питною водою.

Для забезпечення постійного переміщення великих обсягів води в опалювальній або водопровідній системі різних будівель підійдуть циркулярні насоси.

За типом класу всі насоси можна розділити на побутові і професійні, при цьому останні будуть відрізнятися високим ступенем продуктивності. Для постачання води до невеликого заміського будинку або котеджу буде цілком достатньо агрегату, що перекачує 50 – 60 літрів в хвилину, тоді як для промислових потреб купуються установки з показником в 3-4 тисячі і більше літрів на хвилину (насосні станції).

Шукаємо насос за потрібними показниками

Відразу необхідно визначитися з джерелом енергії для вашого майбутнього насоса. Якщо в місці його постійного місцерозташування немає точок підключення до мережі електричного струму, або їх використання ускладнене з яких-небудь причин, то є сенс придбання агрегату, що працює на рідкому паливі (дизельному або бензиновому) – мотопомпа. Насоси з можливістю автономного використання широко застосовуються в комунальних, протипожежних і рятувальних службах. Хоча і на дачі використання такого апарату може бути набагато зручніше, ніж електричного.

Наступним кроком у виборі насосного агрегату буде оцінка показників кожної з моделів за величиною основних характеристик: потужності, висоті підйому (напору), глибині всмоктування і продуктивності (витраті).

Потужність апарату характеризує силу його основного силового елемента – мотора. Чим більше це значення, тим більш високі навантаження він здатний витримувати протягом тривалого періоду безперервної роботи і тим вище його продуктивність.

Найбільшою силою двигуна можуть похвалитися насосні станції або великогабаритні заглибні і циркуляційні моделі. Але в свою чергу слід враховувати при установці їх усередині приміщень, що вони можуть мати істотний рівень шуму при роботі.

Визначаємо мету та обираємо клас насосів

Можливу висоту підйому (напір) необхідно враховувати, виходячи з величини вертикальної відстані від поверхні землі до місця водозабору (крана). При розрахунку напору враховуйте, що підйом води на 1 метр по вертикалі дорівнює просуванню такої ж кількості рідини на 10 метрів по горизонталі.

Глибина всмоктування характеризує протяжність свердловини або колодязя, з яких буде забиратися вода, тобто це та можлива глибина, з якою даний насос може забрати воду. Мінімальні значення цієї характеристики мають поверхневі насоси (до 7-9 метрів).

Значення продуктивності залежить від кількості кранів в будинку і кількості проживаючих у ньому споживачів. Вважається, що 1 м3 (1000 літрів) води досить для однієї людини на добу. Тобто для сім’ї з 4 осіб досить 4 м3 рідини і для цього цілком вистачить насоса з продуктивністю 35-40 л / хв.

Наступним критерієм у виборі насоса може служити наявність різного роду додаткових систем і функцій, що забезпечують безпечне та ефективне використання агрегату. Наприклад, система контролю холостого ходу автоматично припиняє роботу насоса при відсутності в ньому води, що зберігає його від передчасного виходу з ладу. Можуть бути корисні функції відкачування повітря або запуску при низькому рівні води, системи шумогасіння.

Всі насоси повинні мати надійну електроізоляцію. Якщо вони переносні, то бажана наявність ергономічних транспортувальних ручок на корпусі. Це забезпечить належним чином безпеку їх використання.

Зверніть увагу на фазність встановленого електродвигуна і тип охолодження. Він може бути водним, за рахунок переганяємої води, або масляним. Останній вважається більш надійним і якісним, але і дорогим.

Має значення і матеріал, з якого виготовлений корпус самого насоса. Чавунний важчий, але має виражений ефект шумогасіння. Виконаний з нержавіючої сталі або ударостійкого пластику він має малу вагу, але і меншу шумоізоляцію.

Обираючи поверхневі насоси, приділіть увагу тому, яка система всмоктування в них використовується: відцентрова або вихрова. Кожна з них має свої переваги, недоліки і особливості застосування.

Зупинивши свій вибір на занурювальному свердловинному насосі, переконайтеся, що він по діаметру підходить для свердловини. Його розмір повинен бути як мінімум на 10 мм менше отвору свердловини. Неправильний підбір за габаритами або не дозволить скористатися цим насосом, або може призвести до його застрявання всередині свердловини труби.

Водяні насоси, як і будь-який інструмент, мають свої витратні матеріали у вигляді змінних фільтрів і додаткове обладнання: металопластикові труби, насосні і поливальні шланги, різні види кранів і перехідників, електронні системи вимикачів і блоків управління, гідроакумулятори, кабелі та троси. Як правило, кожен виробник, що постачає насосне обладнання, виготовляє також комплектуючі та аксесуари до нього. Не економте на оснащенні, так як його якість є одним з основних факторів, що впливають на довгу і ефективну роботу вашого агрегату. Деякі з них буде необхідно придбати разом з насосом, а інші можна докупити при необхідності.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит