Замовлення зворотнього дзвінка

Як вибрати насосну станцію

Як вибрати насосну станцію

Купівля обладнання для подачі води в будинок – справа відповідальна та витратна. У надії вкласти гроші з розумом і придбати дійсно відповідну модель багато практичних господарів спочатку все обмірковують, придивляються, вивчають параметри обладнання. Прочитати нашу статтю займе зовсім небагато часу. Зате тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання щодо вибору насосної станції.

Напевно, ви вже знаєте, з чого складається і як працює це обладнання. Нагадаємо, що основними вузлами є електронасос і гідроакумулятор. Така конструкція багато в чому ускладнює вибір. Якщо при покупці звичайного насосу вам потрібно врахувати тільки його характеристики, то тут слід брати до уваги цілий комплекс елементів.

Пам’ятайте, що не варто купувати першу-ліпшу модель. Найкраще кілька разів подумати, перш ніж викладати кругленьку суму за насосне обладнання. Адже це буде серце вашого будинку, центральний компонент автономної системи водопостачання. Від нього залежить подача води в крани на кухні та у ванній, робота водонагрівальної техніки, пральної і посудомийної машини.

Блага цивілізації в будинку залежать від насосної станції. До чого призведе невідповідність обладнання вашим потребам? Наприклад, насос моделі з недостатньою продуктивністю або невеликим об’ємом гідроакумулятора не забезпечить потрібну кількість води – тиск буде знижуватися при одночасному використанні декількох водорозбірних точок. Підвищиться і частота включень насоса, що негативно позначиться на його ресурсі. Як уникнути подібної ситуації? Заздалегідь вивчити характеристики, які впливають на роботу агрегату, і з’ясувати особливості монтажу. Почнемо з головного питання.

Будова стандартної насосної станції: 1. Вхідний отвір; 2. Вихідний отвір; 3. Пробка заливного отвору; 4. Пробка зливного отвору; 5. Манометр; 6. Реле тиску; 7. Гідроакумулятор.

Будова стандартної насосної станції: 1. Вхідний отвір; 2. Вихідний отвір; 3. Пробка заливного отвору; 4. Пробка зливного отвору; 5. Манометр; 6. Реле тиску; 7. Гідроакумулятор.

З якої глибини і на яку відстань перекачувати воду?

При виборі насосної станції в першу чергу орієнтуються на джерело водозабору і віддаленість від нього водорозбірних точок. Ще до покупки у вас повинен бути сформований план водопостачання будинку. Є два основних параметри, які ми розглянемо детальніше.

Глибина всмоктування визначає глибину, з якої насос здатний подавати воду. Параметр залежить від ступеня розрідження: 1 атм дорівнює приблизно 10 м вертикального стовпа рідини. Але оскільки у воді присутній кисень, це співвідношення не можна приймати за ідеальне, і тому у багатьох моделей максимальна глибина всмоктування становить від 7 до 9 м.

Як розрахувати глибину всмоктування для конкретного колодязя? Виміряти відстань до води недостатньо. Для розрахунку використовуємо формулу: H = (L/8) + h, де H – глибина всмоктування, L – відстань від насоса до колодязя в горизонтальній площині, h – відстань від водної поверхні до поверхні землі. Наприклад, насос розташований на відстані 10 м від колодязя, а водна гладь знаходиться на глибині 4 м. Тоді H = (10/8) + 4 = 5,25 м. Отримане значення – мінімальне для даного випадку, тому краще взяти модель з показником глибини всмоктування трохи вище. Адже в посушливе літо криниця може міліти, і дзеркало води опуститься нижче, тому краще брати насос з деяким запасом. Скажімо, при експлуатації велику частину часу цей параметр буде становити 5,25 м, а в посушливий період – 7 м.

Важливо знати! Рекомендується розташовувати насос як можна ближче до джерела води. Наприклад, при віддаленості в 10 м глибина всмоктування становить 8 м, при 30 м – 6 м. Тому, якщо будинок знаходиться на великій відстані від колодязя, краще встановити станцію в окремому господарському приміщенні на ділянці.

Висота підйому характеризує відстань, на яку насосна станція здатна перекачувати воду. Виміряйте протяжність трубопроводу, починаючи від корпуса насоса і закінчуючи кінцевою водорозбірною точкою в будинку. Припустимо, довжина становить 20 м. Рекомендується додати 20 – 30%, щоб виключити зниження продуктивності. Значить, буде потрібно устаткування зі значенням 24 – 26 м. Сьогодні на ринку можна знайти станції з цим параметром від 28 до 60 м.

Важливо знати! Чим менша довжина трубопроводу, відповідно, і висота підйому, тим більше води насос здатний перекачувати за цикл. У дуже довгому трубопроводі може спостерігатися зниження напору в найбільш віддалених від насоса точках.

Яка ваша потреба у воді?

Обирають насосну станцію виходячи з того, скільки осіб проживає в будинку і який обсяг води їм необхідний для гігієнічних і господарських потреб. Підрахуйте кількість водорозбірних точок і подумайте, які з них можуть використовуватися одночасно. Наприклад, для будинку з двома змішувачами, унітазом і пральною машинкою підійде насосна станція з гідроакумулятором обсягом 24 – 28 л. Якщо потреба у воді більша, цей параметр слід збільшити, наприклад, до 35 л. Це постійний запас води в резервуарі, і він буде підтримуватися насосом.

Важливо знати! Якщо в будинку часто трапляються перебої з подачею електроенергії, потрібен великий запас води на час її відключення. Вибирайте бак об’ємом до 50 л. Так як стандартний гідроакумулятор на 24 л при відключенні електроенергії здатний видавати не більше 12 л води, то тиску не вистачить для подачі іншого об’єму рідини, доведеться чекати включення насоса.

Як швидко наповниться бак? Це залежить від продуктивності насосної станції, яка в свою чергу пов’язана з потужністю електродвигуна. Припустимо, у моделі потужністю 500 Вт продуктивність складає 50 л/хв, у агрегата потужністю 1100 Вт даний параметр досягає 70 л/хв. Як правило, потужні станції оснащуються місткими гідроакумуляторами – великий запас води треба заповнювати як можна швидше.

Прийнято вважати, що для сім’ї з 3 – 4 чоловік оптимальним варіантом буде обладнання потужністю 500 Вт з продуктивністю до 4000 л рідини в годину (приблизно 66 л/хв), напором води в 50 м і гідроакумулятором на 20 – 24 к. Але це приблизні рекомендації. Кожен випадок індивідуальний, і слід виходити із своїх потреб.

Важливо знати! Багато вибирають насосні станції з великим запасом потужності, часто необґрунтованим. Якщо не передбачається збільшення об’єму споживаної води, наприклад, на полив, то продуктивне обладнання не потрібно. Його покупка більш ніж нераціональна: по-перше, ви витратите зайві гроші, по-друге, зростуть витрати на оплату рахунків за електроенергію.

Насосна станція - це компактний і надійний агрегат для автономного водопостачання

Насосна станція – це компактний і надійний агрегат для автономного водопостачання

На що ще необхідно звернути увагу?

  • Матеріал корпусу. Низьким рівнем шуму і доступною вартістю відрізняються насосні станції з корпусом з чавуну. Проте в них є один недолік – при тривалому простої може накопичуватися іржа, і перша порція води буде містити домішки. Багато виробників, наприклад, навчилися боротися з цією проблемою: чавун покривають захисним шаром, що перешкоджає утворенню іржі. Найпопулярніша станція з нержавіючої сталі, корпус якої має характерний блиск і при контакті з водою не піддається корозії. Але їх вартість набагато вище, а робота супроводжується шумом. Безперечним лідером є обладнання з корпусом з пластику – воно поєднує в собі переваги описаних вище видів: володіє низьким рівнем шуму, не утворює іржі і підтримує екологічну чистоту води.
  • Наявність ежектора. Елемент являє собою струменний насос, необхідний для запобігання ефекту кавітації, і допомагає обладнанню всмоктувати воду з великої глибини. Присутній не у всіх моделей. Станції без ежектора здатні піднімати воду з глибини не більше 7 м, ежекторні моделі мають показник глибини всмоктування до 9 м. До речі, останні працюють досить шумно і коштують дорожче. Техніка без ежектора стане відмінним рішенням у разі невеликої глибини всмоктування, наприклад, 5 – 6 м. До речі, існують виносні ежектори, які встановлюються безпосередньо в точці водозабору і кріпляться на всмоктуючий шланг. Однак вони дуже чутливі до якості води, що перекачується.
  • Захист обладнання. Більшість моделей насосних станцій мають вбудований захист від перегріву, що допомагає продовжити термін служби електродвигуна. Передбачено захист электрокомпонентів від потрапляння бризок, води і пилу. Чим вище клас електрозахисту по IP, тим краще захист. Наприклад, IP 54 – це захист від потрапляння всередину корпусу пилу і бризок води з будь-яких напрямків.

Вже вирішили, яку насосну станцію обрати? Робіть замовлення у нашому магазині насосів та обладнання. Скористайтеся зручною формою підбору параметрів. Фільтр відбере тільки ті моделі, які підходять під ваші вимоги. Справа залишиться за малим – віддати перевагу одній-єдиній системі. Не забудьте придбати супутні компоненти для автономної системи водопостачання, такі як зворотний клапан, всмоктуючий шланг, пристрій захисного відключення та ін. Правильний вибір і монтаж насосного обладнання – це запорука його безперебійної роботи довгі роки. Нехай у вашому домі вода буде завжди в потрібній кількості, і для цього не доведеться прикладати ніяких зусиль!


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит