Замовлення зворотнього дзвінка

Рекомендації по установці обладнання для перекачування води

Рекомендації по установці обладнання для перекачування води

Насос, як і будь-який інструмент, має алгоритм правильного використання, при якому термін служби його максимальний, а ймовірність поломки практично виключається. У цьому матеріалі ознайомимо Вас із загальними рекомендаціями по установці обладнання для перекачування води.

Загальні правила установки насосів

Отже, нагадаємо Вам, що перш за все, перед покупкою насоса необхідно:

  • Дізнатися дані про розміри перетину трубопроводу в системі водопостачання;
  • Провести розрахунок приблизного щоденного водозабору;
  • Визначити величину необхідного напору води.

Потім вже, перед установкою, уважно прочитайте паспорт пристрою, перевірте наявність всіх складових, і відсутність пошкоджень після транспортування. Варто також перевірити відповідність напрямку обертання валу приводу насоса.

Якщо апарат має гідроакумулятор, то проконтролюйте його на наявність бруду, нальоту і осаду. Такий же процес попереднього очищення рекомендований для всієї трубопровідної системи.

Якщо це електричний агрегат, то перевірте межі допустимої напруги. Не забувайте, що насоси (крім циркуляційних моделей) орієнтовані на роботу тільки з холодною або теплою водою. Використовувати їх для гарячої рідини неприпустимо.

Де встановити поверхневий насос?

При установці поверхневого насосу пам’ятайте, що співвідношення вертикаль-горизонталь всмоктування становить у пропорції 1: 4. Наприклад, якщо насос розрахований для роботи на глибині 7 метрів, то по горизонталі довжина всмоктування не повинна перевищувати 28 метрів. Це дозволить оптимально розмістити насосну установку і вибрати потрібне джерело води. Враховуйте, що чим далі насос від водозабірної точки, тим менше його напір і продуктивність.

Монтаж насоса та його фіксація проводиться за допомогою болтів і гайок. Для цих цілей на корпусі більшості моделей є спеціальні кріпильні майданчики.

До включення насос відцентрового типу необхідно обов’язково попередньо заповнити водою для запобігання «сухої» роботи.

Циркуляційні насоси повинні встановлюватися так, щоб їх ротор розташовувався в строго горизонтальному положенні. Закріплення агрегату під кутом або вертикально призведе до швидкої поломки роторного вузла і виходу насосу з ладу. Якщо це модель з сухим ротором, тобто не має зіткнення двигуна з перекачуємою водою, то необхідно стежити за наявністю мастила і регулярно проводити технічний огляд.

Перед включенням насоса з опалювальної трубопровідної системи потрібно повністю відкачати все повітря, щоб попередити утворення повітряних пробок в агрегаті. Іноді для цього застосовуються спеціальні установки з відводом повітря.

Якщо система закрита, то насос бажано розміщувати на зворотньому трубопроводі, так як там температура нижча. При наявності в моделі термостата доцільно розташовувати її подалі від опалювальних приладів, котлів або водонагрівачів.

Як розмістити глибинні насоси?

Глибинні насоси можуть застосовуватися як в закритих, так і у відкритих джерелах води. Після установки, підключення всіх кабелів і проводів, слід запустити мотор на холостому ходу, щоб перевірити правильність під’єднання і напрямок обертання двигуна. При виникненні будь-яких неполадок рекомендується його негайно відключити.

Якщо перший пуск насоса пройшов успішно, то бажано витримати близько години роботи без навантаження для перевірки підтримки температурного режиму двигуна. Також перед кожним запуском повинна перевірятися цілісність електроізоляції.

Особливості експлуатації насосного обладнання

Щоб уникнути передчасних поломок і підвищеного зносу насосного обладнання, слід ретельно виконувати вимоги виробника. Технікою безпеки заборонено:

  • Відступати від схеми включення насоса;
  • Змінювати його конструкцію;
  • Включати в електромережу без заземлення.

Використовуйте насос виключно за призначенням. Наприклад, якщо дренажний насос призначений за своїми характеристиками для роботи з чистою водою, то не варто використовувати його для очищення затопленого підвалу або стічної ємності. Це спричинить його передчасну поломку, виправити яку, використовуючи гарантійне обслуговування, не вдасться, так як будуть порушені правила експлуатації обладнання.

Бажано проводити діагностику циркуляційного насоса та технічне обслуговування не рідше, ніж два рази на місяць, особливо, якщо справа стосується занурювальних моделей, роботу яких не можна контролювати візуально. Необхідно виконувати періодичне змащення деталей, очищати внутрішній корпус насоса від вапна, іржі та нальотів.

Також періодично варто прочищати фільтр, щоб він не засмічувався і не заважав роботі всього пристрою. Слід бути обережними при прочищенні фекальних насосів, так як ріжучий механізм в них досить небезпечний – використовуйте спеціальні рукавички.

При кожній перевірці відключайте насос від джерела живлення і дайте йому час охолонути. Слідкуйте за рівнем мастила. Використовуйте тільки рекомендовані виробником види мастильних матеріалів. Відстежуйте ступінь зносу сальників і манжетів ущільнювачів. Якщо масляні сліди виявляються всередині, значить, зазначені елементи були пошкоджені.

При перевірці корпусу звертайте увагу на наявність всередині нього рідини. Невелика кількість крапель на внутрішніх поверхнях є конденсатом, значний же обсяг води буде свідчити про порушення герметичності.

Зберігати насос можна як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні, необхідно ізолювати його від потрапляння вологи, перепадів низьких і високих температур. Після тривалого періоду зберігання перед використанням обов’язково проведіть повну перевірку агрегату.

Гарантійне обслуговування

Сервісне обслуговування та ремонт насосів у ЛьвовіТермін гарантії експлуатації будь-якого насоса в середньому становить 12 місяців з дня його придбання. Протягом усього цього часу в сервісному центрі можуть провести безкоштовний ремонт, якщо апарат вийшов з ладу з вини виробника (заводський брак). При отримані свого агрегату обов’язково перевірте, чи співпадає серійний номер в гарантійному талоні з таким на самому насосі. Також дотримуйтесь правил експлуатації, щоб уникнути відмов у гарантійному обслуговуванні.

Гарантійне обслуговування не проводиться якщо:

  • Насос містить механічні пошкодження, пов’язані з неакуратним транспортуванням, зберіганням, впливом агресивних середовищ, високих температур, з потраплянням всередину нього сторонніх предметів.
  • Сталася поломка елементів, які швидко зносяться (сальники, кільця ущільнювачів).
  • Досягнуто стану повного виробітку ресурсу та зносу за короткий термін, сильне зовнішнє і внутрішнє забруднення.
  • Працівниками зафіксовано самостійний розтин корпусу насоса і спроби його ремонту поза гарантійним сервісним центром.
  • Пошкоджено штекер або кабель.
  • Виникли неполадки в зв’язку з непередбаченими обставинами, такими як блискавка, пожежа, повінь.
  • Пошкодження, викликані використанням електричних мереж з невідповідними параметрами.

Дотримання правил експлуатації і безпечного використання насосного обладнання дозволить уникнути його поломки. Інформацію, що стосується безпосередньо кожної з моделей, Ви можете отримати з індивідуальних інструкцій, що входять в комплект поставки, або при консультації по телефону у менеджерів нашого сервісного центру СНК «Техномаш-Львів».


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит