Замовлення зворотнього дзвінка

Дренажний насос: що це за прилад, де він використовується, та як правильно його обрати?

Досить часто виникають ситуації, коли необхідно швидко відкачати воду, причому не дуже чисту. Логічно, що для цього потрібен насос, що має високу продуктивність і здатний перекачувати рідину різного ступеня забруднення. Саме такими є дренажні моделі насосів. Що таке дренажні нсоси, де їх можна використовувати, а також як правильно вибрати дренажний насос – розкажемо у цьому матеріалі.

Почнемо з того, що дренажні насоси найчастіше використовують:

 • Як створення дренажної системи на присадибній ділянці.
 • Для осушення затоплених приміщень.
 • Для перекачування води з ємностей та резервуарів.
 • Для усунення наслідків аварій комунальних, водопровідних і каналізаційних мереж.
 • Для контролю рівня ґрунтових вод.
 • Для забору рідини з поверхневих джерел для поливу і зрошення.

Це далеко не повний перелік того, де може стати в нагоді таке обладнання. Чому віддати перевагу? Розглянемо це докладніше, але для початку дізнаємося, що ж собою являє таке обладнання.

Дренажний насос може стати Вам у пригоді при різноманітних випадках

Дренажний насос може стати Вам у пригоді при різноманітних випадках

Що являє собою дренажний насос?

Як правило, дренажний насос – досить компактний агрегат невеликих розмірів. Його зручно і легко переносити. Корпус його виготовляється з нержавіючої сталі або високоміцного пластику. Слід зазначити, що є моделі для побутового використання, такі як ДРЕНАЖНИЙ НАСОС ECM 75 VS SPERONI, так і професійного, наприклад, ДРЕНАЖНИЙ НАСОС CUTTY 150 SPERONI. Останні відрізняються більшими габаритами і вагою. Виготовляються вони, як правило, з чавуну або різних сплавів.

Будова дренажного насоса

В моделях для побутового використання в якості внутрішнього всмоктуючого механізму застосовується відцентровий насос. Він дозволяє досягти найбільшої продуктивності і відрізняється хорошою стійкістю до абразиву в перекачуємій воді.

Зазвичай такий насос має широку робочу камеру. Це зроблено, щоб великі частки, розчинені у воді, могли з легкістю проходити через неї. Відцентрові колеса в них також виготовляються зі сталі або спеціального пластику.

«Дренажник» встановлюються на дно, тому його всмоктувальні отвори розташовані в нижній частині корпусу. Деякі дренажні насоси здатні відкачувати воду до рівня в 5 мм.

Всі сучасні моделі забезпечені поплавковим вимикачем. Цей пристрій допомагає уникнути «сухого ходу» і попереджає поломку. Обираючи насос, обов’язково перевірте, щоб він був оснащений таким вимикачем. Якщо ви використовуєте агрегат для осушення, то рано чи пізно вода закінчується, і він повинен зупинитися. Запуск або відключення регулюється баро-реле, яке знаходиться в поплавку і спрацьовує в залежності від рівня води щодо поплавка.

Такий вимикач зручний, коли насосне обладнання виконує функцію своєрідного стаціонарного «сторожа». Наприклад, якщо ваш підвал періодично затоплюється, то можна просто встановити в нього такий агрегат. При появі певної кількості води в приміщенні вимикач буде самостійно спрацьовувати, і почнеться викачування води. І так само автоматично вимкнеться після закінчення роботи. Це дуже зручно, так як в цьому випадку можна не боятися сильного затоплення навіть під час вашої відсутності.

Але задуматись про придбання дренажного насоса, як ви самі розумієте, необхідно заздалегідь. Ще до того, як підвал буде затоплений. Це істотно знизить збиток, що наноситься водною стихією.

Також багато дренажних насосів обладнанні термореле, яке захищає від перегріву. При критичному рівні температури воно спрацьовує і автоматично вимикає агрегат, оберігаючи двигун від згоряння.

Обираємо дренажний насос

Для того, щоб правильно обрати дренажний насос, слід дати відповідь на деякі прості запитання:

Що Ви будете перекачувати за допомогою насоса? Чи буде це питна вода, дощова або з котловану з піском, камінням та сміттям? Залежно від цього обираємо модель для чистої або брудної води.

Який максимально допустимий розмір твердих частинок, що знаходяться в перекачує мій воді? Для кожної моделі він буде свій. Для одних становить 10 мм, а для інших 30 мм. Тому, якщо Ви плануєте осушити рів або льох, де можуть попастися великі камені, гілки, тріски, дрібне сміття, то краще підібрати насос, здатний пропускати через себе великі елементи. Зазвичай вони мають сітчасті фільтри, які перешкоджають потраплянню всередину занадто великих часток.

Також слід звернути увагу на температуру рідини і її хімічний склад. Найчастіше нагрів повинен бути не більше  40 ° С. Перевищення цієї норми, а також наявність в рідині агресивних хімічних домішок, згубно позначаються на стані насосного обладнання. Тому рекомендуємо уважно оцінити цей фактор.

Основними характеристиками, які потрібно врахувати при виборі, є продуктивність і напір.

В середньому побутові дренажні насоси перекачують 130 – 180 л / хв. Просто необхідно співвіднести об’єм води, яку треба перекачати, з часом, який ви хочете на це витратити. Чим вища продуктивність, тим швидше ви зможете викачати певну кількість рідини.

Що стосується напору, то він невеликий, в середньому близько 10 м при глибині забору не більше двох. Але не слід забувати про співвідношення вертикального і горизонтального напору 1:10. Тобто, якщо обрана модель володіє напором 7 м, то вона може перекачати її на відстань до 70 м. Звичайно, ці показники – приблизні, наводяться для ідеальних умов випробувальних лабораторій. У реальності потрібно враховувати, що вони будуть трохи меншими.

Маючи таке обладнання, ви завжди зможете швидко і ефективно провести будь-які осушувальні роботи, наприклад, при прориві труб або різкому підвищенні рівня грунтових вод і підтоплення вашої ділянки.

Маючи таке обладнання, ви завжди зможете швидко і ефективно провести будь-які осушувальні роботи, наприклад, при прориві труб або різкому підвищенні рівня грунтових вод і підтоплення вашої ділянки.

Застосування дренажних насосів

В першу чергу насос використовується для організації добре спланованого дренажу, вірніше, цілої дренажної системи на вашій присадибній ділянці.

Виглядає це приблизно так. У найнижчій точці території робиться невелике заглиблення. Зазвичай воно бетонується або заливається цементом і в нього встановлюється такий насос. По всій площі ділянки організовується мережа стічних жолобів або канав, які замикаються на цьому поглибленні. Надлишки води на ділянці по цих шляхах збираються в загальний накопичувач, а звідти примусово зливаються на значну відстань від висушуємої території.

Інший варіант, при якому не обійтися без подібного агрегату, це проведення меліоративних робіт. Наприклад, частина вашої ділянки зайнята невеликим ставком, а у вас є бажання пустити цю площу під посадку. В такому випадку виправдано придбання потужного дренажного насосу, здатного перекачувати велику кількість води з досить великим допустимим діаметром твердих частинок.

Дренажний насос може бути єдиним можливим варіантом доставки води для поливу і зрошення, якщо поруч тільки джерело брудної води. Якщо він призначений для чистої води і у вас є її неглибоке джерело, то цей насос цілком може замінити колодязну або свердловинну модель. Також дренажні насоси використовуються для підтримки оптимального рівня грунтових вод, для попередження підтоплення присадибної ділянки та будівель, які на ній розташовані.

Ви зможете швидко осушити підвал або льох, траншеї, канави, рови і просто ями. Іноді насоси застосовуються для доставки води до садових фонтанів, для наповнення і осушення басейнів, штучних ставків. Вони можуть стати в нагоді для усунення наслідків невеликих побутових аварій внаслідок течі або прориву водопровідних труб.

Також дренажні насоси використовуються для підтримки оптимального рівня грунтових вод, для попередження підтоплення присадибної ділянки та будівель, які на ній розташовані.

Також дренажні насоси використовуються для підтримки оптимального рівня грунтових вод, для попередження підтоплення присадибної ділянки та будівель, які на ній розташовані.

Що означає покупка дренажного насосу?

 • Ви купуєте універсальний агрегат – вже якщо він брудну воду перекачує, то з чистою впорається за дві секунди.
 • Відсутність потреби в технічному обслуговуванні – всі ваші турботи зведуться до періодичного очищення сітчастих фільтрів.
 • Доступна ціна на досить потужні побутові моделі.
 • Ви самі зможете організувати дренаж на ділянці без залучення третіх осіб. А це, як розумієте, теж істотна економія фінансів.
 • Можливість використання для технічного водопостачання практично будь-яких поверхневих джерел. Це особливо важливо в літній період, коли потрібно багато води для поливу.
 • З таким насосом ваш підвал завжди буде сухим – значить, не буде цвілі, грибків і запаху сирості, а соління та варення в погребі залишаться цілими.
 • Маючи таке обладнання, ви завжди зможете швидко і ефективно провести будь-які осушувальні роботи, наприклад, при прориві труб або різкому підвищенні рівня грунтових вод і підтоплення вашої ділянки.

Якщо Ви хочете купити дренажний насос, але все ще сумніваєтесь, який саме обрати, то зверніться до нас, за допомогою будь якого доступного Вам способу. Наші спеціалісти, у яких великий досвід роботи у сфері насосного обладнання, підберуть Вам необхідний дренажний насос, згідно ваших запитів та потреби. Також Ви можете підібрати дренажний насос у нашому Інтернет магазині «Техномаш-Львів» у розділі «Дренажні насоси».


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит