Замовлення зворотнього дзвінка

Як вибрати дренажний насос?

Уважно оцінюємо, звідки потрібно викачувати воду, куди її качати, і прораховуємо саме під свій індивідуальний приклад приблизні параметри майбутнього насоса

У будинку потоп? Не біда, дренажний насос впорається з такими неприємностями швидко та тихо. Аналогічно, ця покупка набагато спростить полив городу. Так що пора вже купити цього незамінного помічника. З ним буде набагато спокійніше, і його широкий спектр використання постійно буде нагадувати про ефективність такої покупки. Головне тут вибрати правильний «Дренажник». А як правильно вибрати дренажний насос, ми поговоримо у цій статті.

Дренажні насоси бувають різних типів. А сьогодні, нас цікавить найпопулярніший та найбільш затребуваний – погружний дренажний насос.

Де буде працювати погружний дренажний насос?

Спочатку потрібно оцінити місце, де дренажний насос буде працювати, а точніше, якої якості воду (забрудненість) потрібно відкачувати. І тут простіше йти за принципом: це каналізація або звичайна стічна вода? Якщо каналізація, значить, дренажний занурювальний насос навряд чи впорається, вибираємо вже каналізаційний (фекальний насос), про що читаємо в інших матеріалах. Якщо ж це звичайна вода, нехай навіть забруднена, то погружний дренажник швидше за все підійде.

Спочатку потрібно оцінити місце, де дренажний насос буде працювати, а точніше, якої якості воду (забрудненість) потрібно відкачувати

Спочатку потрібно оцінити місце, де дренажний насос буде працювати, а точніше, якої якості воду (забрудненість) потрібно відкачувати

Оцінюємо ступінь забруднення

Тепер варто оцінити ступінь забрудненості води, і це буде перший критерій вибору. Читаючи характеристики заглибних дренажних насосів можна зустріти такий параметр, як «вміст механічних домішок», вимірюється в кілограмах на кубічний метр. Зрозуміло, що визначити це складно і тільки фахівці після потрібних вимірювань можуть це правильно зробити.

Вихід для звичайної людини лише один, знехтувати цим параметром і сфокусуватися на суміжну характеристику «максимальний розмір частинок», який насос може через себе пропустити. Адже дренажні заглибні насоси працюють за принципом перекачування води відцентровими силами через крильчатку. Тобто, певного розміру камені чи інші частинки, можуть просто застрявати в лопастях і складових частинах насоса. Тому це важливо.

Уважно подивіться на підлогу підвалу, якщо з нього качаєте, або на дно дренажної ями, яку бажаєте спустошити, уважно оцініть, які частинки там можуть траплятись. Від цього вже відштовхуємося, вибираючи розміри частинок: до 10 мм, 10-25 мм, більше 25 мм. Саме такий розподіл йде найчастіше в побутових дренажних насосах.

Притому, зауважимо, професійних під великі обсяги, як таких дренажних заглибних насосів, майже і немає, тут йдуть інші типи, а саме фекальні заглибні насоси. Максимум 50 мм і то такий розмір велика рідкість для даного типу гідронасоса.

Оптимально підбирати насос з параметрами частинок 5-20 мм, такий дренажник і коштує недорого, і з проблемами підтоплення впорається. Головне придивитися, щоб на ньому обов’язково стояла сітка яка захищає підхід до лопастей великих частинок. Правда це лише частина захисту від великих каменів, мулисті дренажні ями зовсім інше і якщо ви підозрюєте великий відсоток забруднення, то краще порадитися при покупці з продавцями щодо даного параметра або зупинитися на тому ж каналізаційному (фекальному) гідронасосі.

Важливо відзначити, що можна зустріти заглибні насоси без сітки, не плутати, це швидше за все не дренажний занурювальний, а фекальний тип. Вони майже такі ж, але мають дуже високу пропускну здатність забруднених речовин і оснащені ножами на впускній частині. Такі насоси дуже гарні, але логічно зрозуміло, з каменями (або іншими твердими матеріалами, наприклад, шматочками деревини) вони не впораються.

Оптимально підбирати насос з параметрами частинок 5-20 мм, такий дренажник і коштує недорого, і з проблемами підтоплення впорається.

Оптимально підбирати насос з параметрами частинок 5-20 мм, такий дренажник і коштує недорого, і з проблемами підтоплення впорається.

Продуктивність і висота подачі води дренажних заглибних насосів

Наступні параметри знову ж є найважливішими, і всі три разом – це головне, що треба знати, вибираючи дренажний занурювальний насос.

Отже, на кожному гідронасосі написана продуктивність (одиниці: літр на годину або кубометр на годину, 1000 л/год = 1 м3/год) і висота подачі (в метрах). Всі ці параметри вказані максимально можливі, на практиці, вони завжди будуть нижчими. З яких причин? Висота подачі і продуктивність безпосередньо пов’язані. Якщо ми маємо насос з продуктивністю 6000 л/год, значить, він качає з такою швидкістю воду на висоту нуль метрів від рівня. Якщо ми піднімаємо воду на 1 метр, продуктивність впаде.

Аналогічно є параметр максимальної висоти подачі води, наприклад, 5 м. Це означає, що вода може бути викачана на висоту не більше 5 метрів, вище – не потягне. При цьому з’єднавши параметри 6000 л/год і 5 м, ми отримаємо, що на максимальній висоті продуктивність буде всього кілька літрів на годину. Точніше, майже прямопропорційно. Розділивши +6000 на 5, ми отримаємо 1200 л, приблизно настільки буде падати продуктивність після кожного метра вгору.

Але це ще не все, аналогічно, як і по вертикалі, маємо падіння продуктивності і по горизонталі (через тертя води в трубі). Тут ми маємо спад на 10 метрах горизонталі, приблизно такий же, що і на 1 метрі по висоті. Наприклад, підключивши наш насос на 6000 л/год до труби, піднятої на 2 м вгору і з довжиною 20м (адже відводять воду якомога подалі), ми отримаємо 2+ 20/10 = 4 м. Це знизить наш потік до швидкості викачування 6000- 1200*4 = 1200 л/год. І це все приблизно, адже діаметр труб, ступінь забруднення – все це може зробити наш потік маленьким струмочком.

Висновки: уважно оцінюємо, звідки потрібно викачувати воду, куди її качати, і прораховуємо саме під свій індивідуальний приклад приблизні параметри майбутнього насоса. При цьому завжди беремо запас хоча б 3000 л/год або 3 м по висоті (запас, тобто те, що залишиться, якщо відняти всю довжину і висоту підйому вихідної труби). Та й ця цифра залежить від об’ємів води і навіть швидкості подавання рідини. Можливо, вода у вас постійно приходить нова, а, значить, швидкість убування однозначно повинна бути набагато вищою додавання.

 Уважно оцінюємо, звідки потрібно викачувати воду, куди її качати, і прораховуємо саме під свій індивідуальний приклад приблизні параметри майбутнього насоса

Уважно оцінюємо, звідки потрібно викачувати воду, куди її качати, і прораховуємо саме під свій індивідуальний приклад приблизні параметри майбутнього насоса

Температура води

Цей параметр не так вже важливий, але варто про нього сказати. Майже всі заглибні дренажники розраховані на температуру 4-35 градусів за Цельсієм. У більшості випадків, цього більш ніж достатньо для відкачування затоплених територій і навіть для поливу городу в спекотне літо. Але якщо ваш випадок неординарний, наприклад, прорвало гарячу трубу, шукаємо насоси з більш високими параметрами максимальної температури. Є моделі з підтримкою 60 градусів, навіть 90, хоча вони можуть качати такий окріп лише лічені хвилини. Тому найоптимальніше у разі гарячої води, купити дренажний насос не погружний, а зовнішній, вони в цьому плані більш підходять.

Потужність дренажного погружного насоса

Потужність найчастіше коливається від 400 до 1000 Вт, менше – це, швидше за все, насоси під фонтани, більше – для великих обсягів робіт. Так що для дому цілком достатньо вибирати щось середнє. А говорячи коротко, навіщо на потужність звертати увагу? Проектують потужність двигуна щодо характеристик продуктивності і максимуму подачі води, це важливо, а інше лише виходить з цих показників.

Матеріал гідронасосу

Матеріал, з якого зроблений насос, ось що крім усього сказано ще вкрай актуально. І тут є два шляхи.

Перший, це вибір недорогого гідронасосу для невеликих об’ємів робіт. У цьому випадку можна вибирати пластик, цього буде достатньо, плюси: і дешево, і не важко возитися в експлуатації.

Другий шлях, якщо є бажання придбати щось краще, в цьому випадку беремо нержавійку, але пам’ятаємо, вибираючи недорогого виробника, нержавійку можна отримати гіршої якості, ніж пластик. Головне, оцінити наявність домішок, якщо середовище агресивне або має тверді частинки, значить, однозначно вибирається метал.

Але знову ж, пам’ятаємо, матеріал корпусу це одне, важливо, щоб крильчатка була з металу, всі навантаження бере на себе саме вона. Тому будьте уважні, не купуйте погружний гідронасос з металевим корпусом і пластиковою крильчаткою.

Для невеликих робіт можна вибирати пластик, цього буде достатньо, плюси: і дешево, і не важко возитися в експлуатації.

Для невеликих робіт можна вибирати пластик, цього буде достатньо, плюси: і дешево, і не важко возитися в експлуатації.

Мінімальний рівень осушення насоса

Йдемо далі, тепер нас цікавить ефективність забору води в плані висмоктування повністю або частково. Більшість недорогих дренажних заглибних насосів не можуть повністю висмоктати все до дна. Але і тут все не просто, через велику продуктивність, колодязь мінімум повинен бути 0.5х0.5 метрів площею. І оцінити даний параметр вартує не менш відповідально.

Вибираючи мінімальний забір води близько 10-15 см, ми потрапляємо в оптимальні параметри за ціною, якщо бажаємо нижче – буде дорожче. Найдорожчі гідронасоси беруть воду глибиною не більше ніж 20 см. Є моделі, що всмоктують рідину з підлоги аж до 2 мм. Але знову ж нагадаємо про забрудненість, якщо вона висока, краще насос не ставити безпосередньо на дно, а піднімати на 2-3 см, а ще бажано, робити їм своєрідний захисний колодязь, щоб фільтрувати вхідну рідина подібно відстійника. У цьому випадку виходить, що шукати насос із забором менше 10 см немає необхідності, але все залежить від конкретної ситуації. Принаймні, ми ознайомили Вас з даною характеристикою.

Що забули?

Буквально все основне, що потрібно знати, ми згадали, залишилися дрібниці і про них скажемо окремо.

По-перше, бажано купувати погружний дренажний насос з поплавковим вимикачем. Його не сплутати, це прямокутний поплавок, який кріпиться проводом до насоса. Завдання поплавка вимикати гідронасос при зниженні рівня води до певного мінімуму і автоматично включати – якщо вода піднялася. Дуже зручний вмикач, він і захистом служить, і дозволить контролювати рівень води без втручання людини цілодобово.

Є ще й другий тип вимикача, він відключає живлення при перегріванні двигуна, наприклад, після декількох утомливих годин навантаження і його наявність також вітається.

Також важливо звернути увагу на клас захисту від пробиття, що убезпечить працюючих людей від ураження струмом. Але в кожному разі, краще не стояти у воді, де працює гідронасос, всяке може бути.

Ще радимо звернути увагу на довжину електрошнура, інакше доведеться купувати подовжувач. Наявність перехідників також бажана, від їх діаметра, до речі, відштовхуємося при виборі шлангів, їх купувати обов’язково доведеться разом з насосом.

Ну і при дуже великому затопленні, звертаємо увагу на занурювані здатності дренажника. Найчастіше, їх можна занурювати до 5 м у воду, але не завжди.

І останнє, враховуємо спосіб приєднання водовідвідного патрубка, це дрібниця, але в деяких дренажах виходить негативом. Патрубок може йти вертикально і горизонтально, перший спосіб більш популярний і оптимальний.

Бажано купувати погружний дренажний насос з поплавковим вимикачем

Бажано купувати погружний дренажний насос з поплавковим вимикачем

Погружний дренажний насос для фонтанів

Окремо скажемо про цей підтип заглибних дренажних насосів. Вибір їх аналогічний, але використовувати для відкачування води їх не можна. Найчастіше, вони мають малу потужність, низьку висоту подачі води і гранично чутливі до забруднень. Так що даний тип придатний тільки для створення фонтанів.

Останній пункт про полив дренажником

Ми згадували, що дренажний занурювальний насос можна використовувати не тільки для відкачування дренажних ям, затоплених підвалів, басейнів, тощо, їх часто застосовують у сільському господарстві для поливу городу і саду. Спростити життя таким шляхом можна дуже сильно, але є «але».

Розглянуті нами дренажні насоси не створюють тиску, і поливати зі шланга або використовувати їх для зрошувальних систем з тиском немає можливості. Найчастіше ними закачують воду в спеціально підготовлені ємності для цих цілей, і вже з них проводять полив. І це правильно, адже викачана вода з колодязя холодна, для безпосередньої подачі на поле вона зовсім не годиться. Так що краще її закачати в яку-небудь бочку, дати прогрітися кілька годин і вже далі нею поливати. Якщо таку конструкцію розмістити хоча б на два метри вище рівня землі, ми подібно водонапірній башті створимо вже свій тиск без втручання гідронасосів. Ось так застосовуються в поливі городів звичайні побутові дренажні насоси.

Якщо вибрали гідронасос правильно, він виручить в будь-яких ситуаціях.

Головне сказано, Ви тепер повинні розуміти, як вибрати занурювальний дренажний насос. Уважно все вираховуємо і ніколи не шукаємо дешевизни. Тільки так Ваш дренажний гідронасос буде служити довго і продуктивно.

Але, якщо, у Вас все ще виникли запитання, щодо вибору дренажного насосу, ми з радістю Вам допоможемо, та підкажемо найбільш оптимальні моделі, які повністю зможуть задовольнити всі Ваші потреби. Зв’яжіться з нами, будь-яким доступним способоми і ми Вам допоможемо.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит