Замовлення зворотнього дзвінка

Каналізаційний чи дренажний насос? Як правильно вибрати?

Каналізаційний чи дренажний насос?

Нерідко при виборі насоса для відкачування різноманітних рідин постає запитання: а який саме нам потрібен насос насос: дренажний чи каналізаційний, він же фекальний. В чому принципова різниця між ними? Коротко спробуємо пояснити принципову різницю між цими двома видами насосів.

Принципові відмінності полягають в можливості тих чи інших перекачувати рідини з твердими чи волокнистими включенями. Дренажні насоси допускають розмір твердих частин до 5-10 мм, каналізаційні (фекальні) – від 20 до 100 мм. Основні відмінності в типі і формі робочих крильчаток, відсутності чи наявності ріжучих механізмів.

Побутові стоки містять органічні та неорганічні речовини в твердому і в розчиненому вигляді, фекалії, волосся, рештки їжі, миючі засоби, папір, пісок. Тому важливо не допускати в приймачі стічних вод більш крупних відходів, які можуть призвести до поломки насоса: бите шкло, вугілля, кістки тварин, ганчірки, предмети гігієни (прокладки, памперси, тощо).

Дощові стоки можуть містити механічні забрудненя з атмосферних опадів і поверхні землі : мастила, солі, пісок, жири.

Промислові стоки вимагають найбільш детального аналізу для правильного підбору насоса, оскільки вони містять специфічні відходи (текстильна, харчова, хімічна промисловість). Тут важливим є правильний вибір типу робочого колеса, матеріалу насоса (стійкість до коррозії), температура стоків, так як в звичайному виконанні допустима Т +40С.

Спробуємо розібратись в типах робочих коліс(крильчаток) і як вибрати насос для ефективної та довговічної експлуатації.

Вихрова крильчатка або система VORTEX працює по принципу рідинного вихору, тобто розкручує рідину в корпусі насосної камери і викидає в напірний патрубок, одночасно втягуючи нову рідину з кругового отвору в нижній частині камери. Таким чином вдається перекачувати тверді частки, волокнисті домішки без ризику закупорки і засмічення крильчатки.

Вихрова крильчатка VORTEX

Вихрова крильчатка VORTEX

Одноканальна крильчатка забезпечує вільний і широкий прохід рідини. Робоче колесо відкритого типу має більший вільний прохід, а закритого типу – вищий напір і ККД. Насоси з одно-канальними крильчатками підходять для перекачування забруднених стічних чи біологічних шламів, господарських побутових стоків промислового походження.

Одноканальна крильчатка відкритого типу

Одноканальна крильчатка відкритого типу

Одноканальна крильчатка закритого типу

Одноканальна крильчатка закритого типу

Насоси з двоканальними крильчатками мають вищий ККД і є більш економними, добре справляються з мулом, коротко-волокнистими рештками, твердими частками. Як приклад насос Pedrollo MC 30/50.

І  наостанок, розглянемо насоси з ріжучим механізмом, які дозволяють подрібнювати різноманітні рештки, обривки шнурків, тканин, тощо. Ріжучий механізм встановлюється на вході насоса і подрібнює рештки до входу в насос.

Крильчатка з ріжучим механізмом

Крильчатка з ріжучим механізмом


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит