Нерідко при виборі насоса для відкачування різноманітних рідин постає запитання: а який саме нам потрібен насос насос: дренажний чи каналізаційний, він же фекальний. В чому принципова різниця між ними? Коротко спробуємо пояснити принципову різницю між цими двома видами насосів.
Принципові відмінності полягають в можливості тих чи інших перекачувати рідини з твердими чи волокнистими включенями. Дренажні насоси допускають розмір твердих частин до 5-10 мм, каналізаційні (фекальні) – від 20 до 100 мм. Основні відмінності в типі і формі робочих крильчаток, відсутності чи наявності ріжучих механізмів.
Побутові стоки містять органічні та неорганічні речовини в твердому і в розчиненому вигляді, фекалії, волосся, рештки їжі, миючі засоби, папір, пісок. Тому важливо не допускати в приймачі стічних вод більш крупних відходів, які можуть призвести до поломки насоса: бите шкло, вугілля, кістки тварин, ганчірки, предмети гігієни (прокладки, памперси, тощо).
Дощові стоки можуть містити механічні забрудненя з атмосферних опадів і поверхні землі : мастила, солі, пісок, жири.
Промислові стоки вимагають найбільш детального аналізу для правильного підбору насоса, оскільки вони містять специфічні відходи (текстильна, харчова, хімічна промисловість). Тут важливим є правильний вибір типу робочого колеса, матеріалу насоса (стійкість до коррозії), температура стоків, так як в звичайному виконанні допустима Т +40С.
Спробуємо розібратись в типах робочих коліс(крильчаток) і як вибрати насос для ефективної та довговічної експлуатації.
Вихрова крильчатка або система VORTEX працює по принципу рідинного вихору, тобто розкручує рідину в корпусі насосної камери і викидає в напірний патрубок, одночасно втягуючи нову рідину з кругового отвору в нижній частині камери. Таким чином вдається перекачувати тверді частки, волокнисті домішки без ризику закупорки і засмічення крильчатки.
Одноканальна крильчатка забезпечує вільний і широкий прохід рідини. Робоче колесо відкритого типу має більший вільний прохід, а закритого типу – вищий напір і ККД. Насоси з одно-канальними крильчатками підходять для перекачування забруднених стічних чи біологічних шламів, господарських побутових стоків промислового походження.
Насоси з двоканальними крильчатками мають вищий ККД і є більш економними, добре справляються з мулом, коротко-волокнистими рештками, твердими частками. Як приклад насос Pedrollo MC 30/50.
І наостанок, розглянемо насоси з ріжучим механізмом, які дозволяють подрібнювати різноманітні рештки, обривки шнурків, тканин, тощо. Ріжучий механізм встановлюється на вході насоса і подрібнює рештки до входу в насос.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |