Замовлення зворотнього дзвінка

Фекальні насоси – огляд популярних торгових марок

Фекальні насоси – огляд популярних торгових марок

Фекальні насоси Грюндфос, а також подібні насоси інших відомих торгових марок широко застосовуються в якості спеціального обладнання. Зручність управління і дуже велика корисна дія при їх експлуатації – все це вкрай необхідно для забезпечення комфорту перебування, наприклад на дачі. Розібратися в різноманітті торгових марок фекальних насосів досить складно. Тому щоб вам легше було визначити для себе, який фекальний насос краще в конкретних умовах, рекомендуємо ознайомитися з нашим оглядом найбільш популярних брендів.

Як вибрати фекальний насос, на що першочергово звернути увагу при виборі

Фекальні насоси завдяки своїм можливостям широко застосовуються при відведенні каналізаційних вод з накопичувачів і септиків. Оснащення фекальних насосів спеціальними поплавковими вимикачами дозволяє забезпечувати тривалу роботу цього обладнання при повному і неповному зануренні у воду.

Розглянемо, як необхідно вибирати фекальний насос. Головну увагу при виборі фекального насоса треба звернути на розмір діаметра відвідної труби. Виробники сьогодні випускають моделі і з великим діаметром труби (вітчизняні), і з тонкою відвідною трубою (імпортні). Оптимальним буде такий вибір, при якому цей параметр становить не менше 10 см.

Недостатньо широка трубка не складе надалі проблем, якщо фекальний насос оснащений потужним подрібнювачем. Якщо ж такого пристрою в комплектації насоса немає, то при покупці приладу треба бути гранично уважним і вибрати саме те обладнання, яке найкращим чином виконуватиме поставлене завдання.

Фекальні насоси – типи обладнання

Фахівці розрізняють декілька типів фекальних насосів в залежності від особливостей їх конструкції:

 • Сточно-масні(СМ-сточно масний, 2СМ -модернізований)  – відрізняються горизонтальною консольною конструкцією з наявністю закритого відцентрового колеса і відкритого вільновихрового колеса – можуть встановлюватися без проведення демонтажу трубопроводу, Насоси СМ, 2СМ конструктивно аналогічні консольним насосам типу К, відрізняються збільшеною прохідністю робочих крильчаток для запобігання засмічуванності. Проточні канали сточно-масних насосів мають збільшений розмір.
 • Сточно-динамічні (фекальний насос СД – горизонтальний і СДВ – вертикальний) – застосовуються при забезпеченні процесу видалення промислових, фекальних, стічних і побутових вод.
 • Лекальні;
 • Вільно-вихрові.

Популярні торгові марки

Фекальні насоси Grundfos

Фекальні насоси, незважаючи на просту конструкцію , виявляються дуже корисними при житті за містом. Одним з лідерів виробництва насосів у світі є компанія Grundfos (Данія).

Переваги насосів компанії Grundfos:

 • Виробничі потужності знаходяться в різних країнах, проте, якість продукції, що випускається на заводах цієї компанії продукції (і для промислових цілей, і для використання в побуті) завжди оцінюється дуже високо;
 • Малогабаритний погружний фекальний насос цієї компанії є автономним очисним пристроєм, який чудово справляється з відкачуванням фекальних, стічних та грунтових вод, які не йдуть самопливом;
 • Надійне, якісне та енергозберігаюче обладнання – все це характеристики насосів з маркою Грундфос.
Насос Grundfos серії SEG оснащений ріжучим механізмом

Насос Grundfos серії SEG оснащений ріжучим механізмом

Окремо варто відзначити, що торгова марка здобула величезну популярність серед споживачів.

Насоси компанії SFA

Французька компанія SFA широко відома серед фахівців, оскільки виготовляє якісні фекальні насоси. Саме цій фірмі вдалося здійснити справжню революцію в сфері створення такого обладнання. Тут був розроблений і випущений насос-подрібнювач. До того як цей пристрій було виготовлено в виробничих цехах цієї компанії, він нікому не був відомий.

Переваги обладнання, виробленого фірмою SFA:

 • Завдяки таким подрібнювач можна легко обладнати туалетну кімнату на будь-якому поверсі котеджу – розташування такої надзвичайно важливої кімнати при використанні подрібнювача компанії SFA може бути будь-яким;
 • Сьогодні ця компанія випускає моделі, які рубають тверді складові в стічних водах в автоматичному режимі;
 • Після виконання роботи з подрібнення стоків починається їх відкачування. Відстань, на яку відводять стічні води фекальні насоси SFA, свідчить про ефективність роботи обладнання цієї фірми: по вертикалі – на 6 м, по горизонталі – на 100 м.
Фекальний насос SANIACCESS від SFA підключають до унітазу

Фекальний насос SANIACCESS від SFA підключають до унітазу

Насоси Speroni

Італійська компанія Speroni пропонує купити малогабаритні фекальні насоси Cutty. Їх переваги:

 • Вони призначаються і в якості мобільних засобів, і для стаціонарної експлуатації;
 • Оснащення ріжучим механізмом і багатоканальним робочим колесом сприяє тому, що фекальні насоси Speroni справляються зі стоками, які містять безліч ниткоподібних волокон, що відрізняються великою довжиною, а також великі тверді частинки.
Модель Cutty від Speroni

Модель Cutty від Speroni

Устаткування фірми Wilo

Німецька фірма Wilo також входить до групи лідерів, які виготовляють насосне обладнання. Переваги насосів цієї фірми:

 • Довговічність;
 • Енергоефективність – досягається економія на рівні 50% в порівнянні з обладнанням, що випускається іншими виробниками;
 • Насос фекальний Wilo може керуватися автоматично – система вмикається і вимикається при зміні параметрів, які мають ключове значення для робочого процесу.
Насос фекальний wilo

Насос фекальний wilo

Насоси Pedrollo

Занурювальні насоси італійського виробництва Pedrollo вигідно відрізняються наступними перевагами:

 • Малі габарити;
 • Невелика вага;
 • Висока стійкість в процесі експлуатації – споживачі можуть не турбуватися, що при засміченні відбудеться поломка обладнання;
 • Швидкість та легкість при виконанні складних завдань, з якими не справляється обладнання інших виробників;
 • Фекальні насоси Pedrollo мають досить широкий проточний канал, що забезпечує стікання крупного сміття;
 • Такі моделі можуть широко застосовуватися при перекачуванні води з річки, осушення колодязів, погребів, виведення води з басейнів.

Популярні моделі насосів фірми Pedrollo дозволяють підібрати пристрій під певні потреби:

 • Для дачі або заміського котеджу чудово підходять насоси Педролло серії MCm – прогресивне робоче колесо забезпечує високу продуктивність, перекачуючи великий об’єм фекальних мас з наявністю твердих частинок великого розміру. Pedrollo VXm – оптимально для невеликого заміського будинку.
 • Насоси Pedrollo MC призначені для промислового і комерційного використання – таке обладнання призначене для роботи в безперервному режимі і великому об’ємі забруднених стоків.
Модельний ряд Педролло

Модельний ряд Педролло

Насоси SPRUT

Фекальні насоси, що випускаються в Україні SPRUT (Спрут) відрізняються наступними перевагами:

 • Прості і зручні при застосуванні, а також в обслуговуванні;
 • Крім фекальних мас, ці насоси впевнено відкачують неагресивні рідини і брудну воду, поверхневі та грунтові води, які містять осад та мул;
 • Широко застосовуються при осушенні колодязів, підвалів і басейнів;
 • При комплектації спеціальним тросом фекальний насос SPRUT може бути надійно зафіксований на необхідній висоті.

Sprut є бюджетною торговою маркою, проте відгуки про роботу пристроїв тільки позитивні. Багато користувачів відзначають, що вони вважали за краще поставити на вхідний отвір сітку, щоб убезпечити фекальний насос Спрут від попадання в нього сторонніх предметів.

Sprut V250 і Sprut V180

Sprut V250 і Sprut V180

Варто відзначити, що за правилами експлуатації в виріб не повинно потрапляти сміття, тому при дотриманні правил використання сітки не буде потрібно.

На будівельних форумах найчастіше бувалі користувачі радять звернути увагу на продукцію описаних в статті торгових марок, особливо широко відомих брендів – Грундфос і Педролло. Дана продукція з високою ймовірністю не підведе свого господаря, однак її вартість далеко не завжди доступна середньостатистичному користувачеві.

Якщо запропоновані нами і більш бюджетні моделі (Спрут) також не по кишені, варто звернути увагу на вітчизняного виробника. Можливо, така продукція не здивує десятиліттями бездоганної роботи, проте сплачені кошти відпрацює в повному обсязі.

Але, перед тим як визначити, який фекальний насос краще, треба дуже уважно вивчити інструкцію по його застосуванню, щоб зрозуміти, чи зможете ви забезпечити умови для нормальної роботи цього надзвичайно важливого виду обладнання.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит