Замовлення зворотнього дзвінка

Як вибрати фекальний насос (з подрібнювачем)

Як вибрати фекальний насос (з подрібнювачем)

На сьогоднішній день існують певні технічні рішення, які максимально автоматизують роботу каналізації. Коли у вас немає можливості підключити каналізацію до міської системи, наявність такої техніки стає просто необхідністю. Наприклад, невід’ємною частиною автономної системи є фекальний насос з подрібнювачем. Якщо ви стоїте на порозі покупки фекального насоса, то вам слід ознайомитись з основними характеристиками та можливостями фекальних насосів. У даній статті ми хочемо розповісти, як вибрати фекальний насос (з подрібнювачем).

Використання фекальних насосів

В основному фекальні насоси з подрібнювачем використовуються в побутових умовах для приватних будинків, котеджів і різних закладів, де спостерігається масове скупчення людей. У подібних місцях збільшується ризик потрапляння в систему трубопроводу каналізації твердих і великих часток. Щоб запобігти засміченню труб каналізації, якраз і встановлюються фекальні насоси.

Однією з особливостей використання фекальних насосів з подрібнювачем є можливість відкачувати воду з водойм. Ця рідина може містити великі частки, наприклад, очерет, водорості та інші. Більше того, їх застосовують в промислових цілях або для осушення підвалів та інших споруд. Одним словом, фекальний насос з подрібнювачем обслуговує великий спектр областей для побутових та технічних потреб. Найголовніше, це точно визначитися з вибором. Адже існує декілька видів фекальних насосів, а саме:

 • Занурювальні (глибинні, заглибні, погружні);
 • Зовнішні або поверхневі;
 • Для холодних стоків;
 • Для гарячих стоків.

Сьогодні ми розглянемо лише два перших види насоса, заглибний та поверхневий.

Заглибний фекальний насос

Що стосується заглибних фекальних насосів, то вони ідеально працюють не тільки в чистій, але і в брудній воді. Виходячи з їх назви, занурюються вони на порівняно невелику глибину, максимум до десяти метрів. На цей показник впливатиме модель насоса. Відкачувати рідину такі заглибні фекальні насоси можуть з температурою до + 40 ° С. У більшості випадків, їх застосовують для технічних потреб. Наприклад, для обслуговування водойм, очищення каналізаційних відстійників або для очищення підвалу від вже перероблених фекальних мас.

Практично всі моделі глибинного фекального насосу повністю захищені від поломок, а також і від сухого ходу. Для тривалої роботи насоса це дуже важлива вимога. З цією метою застосовується поплавковий перемикач. За допомогою нього виконується робота насоса в автоматичному режимі. Більше того, за допомогою цього пристрою можна самостійно налагоджувати конкретний режим відключення і включення насоса. Відповідно використовуючи кілька режимів установки поплавка, він включається тільки при надходженні стоків і навпаки, після їх відкачування насос вимикається. Виходячи з цього, користуватися автономної каналізацією в домашніх умовах набагато зручніше.

Однак, захистом від сухого ходу є не тільки наявність поплавкового вимикача. Для додаткового і в той же час надійного захисту, використовується подвійна обмотка або ущільнення валу, що знаходиться біля торцевого з’єднання в самому насосі або з боку двигуна насоса. Простір між ущільнювачами заповнений маслом. Завдяки маслу насос здатний якийсь час працювати без рідини.

Зверніть увагу! Такі насоси виключно встановлюються вертикально. Це важливо, оскільки вбудований з боку патрубка ріжучий елемент для всмоктування, забезпечує достатній кут нахилу для безперешкодної і найбільш ефективної роботи агрегату.

Що стосується матеріалу виготовлення фекального погружного насоса, то його корпус виконаний з чавуну. Сам чавун може покриватися нержавіючої сталлю або оброблятися спеціальним антикорозійним складом. Вхідні і вихідні патрубки дозволяють підключати фланцеве або різьбове з’єднання. На вході у всмоктуючий отвір розташовується ріжучий елемент. Для зручностей при транспортуванні до насоса прироблена ручка. Практично кожен виробник заглибних фекальних насосів випускає продукцію з надійного і міцного матеріалу класу Е.

Заглибний фекальний насос

Заглибний фекальний насос

Зовнішні фекальні насоси

Виходячи назви, поверхневий фекальний насос встановлюється на поверхні. Зазвичай такі насоси встановлюють за унітазом або, безпосередньо під умивальником. Основна вимога – він не повинен заважати. Наприклад, такі насоси можуть являти собою різноманітні насосні станції, такі як Установки каналізаційні побутові WCLIFT TM SPRUT.

Установки каналізаційні побутові WCLIFT TM SPRUT

Установки каналізаційні побутові WCLIFT TM SPRUT

Також існує модель простих фекальних насосів з наявністю різального інструменту. Ці апарати гарні для зовнішнього використання. Наприклад, для відкачування води в ставку вони підходять ідеально. Їх застосування максимально виправдано. Чому? Зі своїм головним завданням вони відмінно справляються. Більше того, крім дроблення туалетного паперу, пластмаси, та м’яких харчових відходів насоси з легкістю справляються з невеликими камінчиками, жорсткими водоростями і навіть із дрібними шматочками скла.

Завдяки ефективній роботі ріжучого інструменту, всі нерозчинні елементи перетворюються на дрібну масу. Окремо слід відзначити стійкість устаткування до агресивного середовища. Зовнішні фекальні насоси можуть прокачувати хімічні, нафтові та піщані рідини. Ось основна характеристика зовнішнього фекального насоса з подрібнювачем:

 • Залежно від моделі, зовнішній насос здатний піднімати воду з глибини 30 метрів.
 • Подрібнювач здатний пропускати частинки діаметром до 50 мм.
 • Максимальний об’єм прокачаної води становить до 300 м куб./Год.
 • Відмінно виконує свою роботу при напрузі 220 В.

Зверніть увагу! Що стосується ріжучого інструменту, то він виготовлений з нержавіючої сталі. Зовнішні насоси дуже зручно транспортувати при необхідності з одного місця в інше. А компактні розміри і стійкість дозволяють встановлювати практично в будь-якому місці.

Монтаж зовнішньої моделі фекального насоса

На відміну від інших видів насосів, фекальні насоси мають свої особливості будови, а також процесу їх установки. Отже, при установці насоса необхідно враховувати той факт, що будь-яка рідина, яку обробляє фекальний насос, відноситься до агресивної. У ній завжди буде знаходитися одна з цих речовин: кислота, луг, сіль, хімія, органічні отрути та інші. Ось з цієї причини всі дроти, що з’єднуються з корпусом насоса, вихідні та вхідні патрубки повинні бути максимально захищені від будь-якого проникнення рідини, тобто їх необхідно як слід герметизувати.

Зверніть увагу! Монтаж обладнання потрібно виконувати в місцях доступних тільки для технічного обслуговування.

Монтаж занурювальної моделі

Як правило, всі необхідні запчастини для кріплення насоса на ту чи іншу поверхню йдуть в комплекті при покупці насоса. При необхідності додаткові патрубки для монтажу купуються окремо. Якщо ви займаєтеся установкою заглибного фекального насоса, то ефективніше буде використовувати напрямні із захопленням, приєднавши до них трос. Після опускаєте насос на необхідну глибину. Під своєю вагою він щільно притулиться до отвору патрубка.

Зверніть увагу! Щоб збільшити період експлуатації, при установці насоса рекомендується використовувати автоматичний захист для ріжучих елементів, електродвигуна та інших важливих деталей. Особливо це важливо в тих місцях, де існує ризик постійних падінь каменів, гілок та інших твердих речовин. Якщо не зробити такий захист, то важливі частини агрегату будуть порушені. Всю установку можна виконати згідно інструкції як погружного, так і поверхневого насоса відповідно.

Перед установкою такого агрегату необхідно уважно читати інструкції - нормативні параметри і умови роботи для всіх моделей різні

Перед установкою такого агрегату необхідно уважно читати інструкції – нормативні параметри і умови роботи для всіх моделей різні

Популярні види фекальних насосів з подрібнювачем

Відвідавши сантехнічний магазин, чи зателефонувавши у СНК «Техномаш-Львів», для того, щоб купити фекальний насос, ви виявите велику їх різноманітність. Тепер розглянемо три найбільш популярні моделі фекальних насосів: Grundfos SEG і Sprut. (Перейшовши за посиланнями, Ви зможете переглянути каталоги продукції цих виробників)

Grundfos SEG

 • Даний вид насоса відрізняється наступними особливостями:
 • Унікальне поєднання хомутом.
 • Система регулювання робочого колеса.
 • Модульна конструкція.
 • Ріжучий механізм.
 • Термодатчик в обмотці статора.
 • Кабельне роз’ємне з’єднання.
 • Наявність шарикопідшипників.
 • Катріджево-касетне ущільнення валу.
 • Підйомна рукоятка.

SPRUT

Цей вид насоса найбільш економний і в той же час ефективний. Ось його основні особливості:

 • Допустима температура перекачування до + 40 ° С.
 • Щільність по переробці фекалій становить 1100 кг / м3.
 • Розмір допустимих проходять частинок становить 35 мм.

Уважно прочитавши нашу статтю, ви зможете зробити правильний вибір фекального насоса з подрібнювачем для каналізаційної системи своєї заміського ділянки. Нам важливо створити  максимально комфортні умови для Вас, тому, якщо Ви хочете купити фекальний насос, але ще не визначились з вибором, будь-ласка, зателефонуйте нам. Наші кваліфіковані спеціалісти завжди Вам допоможуть.


Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів

Купити насос у кредит