Що таке насосна станція? Можна сміливо сказати, що це компактний і надійний агрегат для автономного водопостачання. Такому обладнанню все частіше віддають перевагу власники приватних будинків, котеджів і дач. Чому? Спробуємо розібратися в цій статті.
Зазначимо відразу, в порівнянні з покупкою звичайного садового насоса для перекачування води з колодязя, вартість насосної станції значно більша (від двох до п’ятнадцяти разів). Природньо, постає питання про доцільність таких витрат. Погодьтеся, не хотілося б витратити ці гроші даремно. Наскільки обгрунтована для вас така покупка? З’ясуємо разом.
В яких випадках встановлюють насосні станції?
- Коли доводиться часто витрачати воду на кухні та у ванній, причому іноді одночасно.
- Коли потрібне постійне водопостачання, а на обслуговування і контроль обладнання хочеться витрачати мінімум часу.
- Там, де необхідно забезпечити тиск у водопроводі для роботи водонагрівальної або побутової техніки.
- Коли на ділянці є неглибокий колодязь або свердловина і передбачувана глибина всмоктування з джерела водозабору не перевищує 8 – 9 м.
- Коли не хочеться витрачати час на розрахунки і складання устаткування – потрібен повністю готовий до роботи агрегат.
Ні в одному з прикладів ви не впізнали свою ситуацію? Шукаєте техніку для перекачування води з колодязя тільки на час дачного сезону і вода потрібна не так часто? Тоді замисліться, чи обгрунтований монтаж водопроводу в будинку і чи потрібна покупка станції. Може практичніше використати старий добрий садовий насос? Якщо ж ви втомилися носити воду у відрах, у вас велика сім’я і зростаючі потреби у воді, ви хочете отримувати її, просто відкриваючи кран, – прийшов час купити насосну станцію. Для більшої переконливості наведемо ряд позитивних моментів її використання.
Основні переваги використання насосної станції
- Ви купуєте вже готовий до експлуатації агрегат, основу системи водопостачання. Гідроакумулятор за обсягом оптимально підібраний під потужність насоса, встановлено реле тиску і блок автоматики. Вам залишається підключити обладнання до електромережі і виконати приєднання до водопроводу і всмоктуючого шлангу.
- Універсальність. Незалежно від того, яке джерело води знаходиться на вашій ділянці – колодязь або свердловина, насосна станція однаково ефективна. До слова, не кожному садовому насосу вдасться використовувати для підйому воду зі свердловини.
- Швидкий монтаж / демонтаж. Установка обладнання не займає багато часу, так само швидко вдасться від’єднати станцію і відвезти, наприклад, на зиму. Тому можна використовувати її як цілий рік, так і на час дачного сезону.
- Запас води. У гідроакумуляторі зберігається кілька десятків літрів рідини. Причому вода використовується навіть при відключенні електроенергії, так як її подача не залежить від роботи насоса – вона виштовхується з мембрани під тиском повітря при відкритті крану.
- Автоматизована робота. За рахунок електронного блоку забезпечується автоматичне включення / вимикання насоса при падінні тиску в баку в зв’язку з його спустошенням. Вам не потрібно постійно стежити за цим процесом. Стабільний тиск також підтримується автоматично, що дуже важливо для роботи водонагрівача, котла і пральної машинки.
- Економність. Незважаючи на те, що при купівлі та встановлення насосної станції доведеться витратити досить коштів, вони окупляться в експлуатації. Наприклад, якщо порівняти з роботою звичайного садового насоса, споживання електроенергії знизиться майже в 2 рази через меншу кількість включень. Витрата води теж більш економічна.
- Надійність. Насосна станція допоможе стабілізувати тиск води у водопроводі і уникнути гідроудару. Крім того, зменшення числа включень насоса продовжить його час експлуатації. Багато моделей мають захист від перегріву і сухого ходу, що виключає серйозні поломки обладнання. Значить, в будинку буде забезпечено безперебійне водопостачання на довгі роки – до 5 – 7 років без ремонту.
Чи є недоліки у насосних станцій?
Як у будь-якого технічно складного обладнання, у насосних станцій є свої недоліки або, краще сказати, нюанси експлуатації.
- По-перше, особливі вимоги висуваються до умов установки – починаючи від температури навколишнього середовища і рідини і закінчуючи віддаленістю від джерела водозабору.
- По-друге, діє обмеження на глибину всмоктування – у більшості моделей вона не повинна перевищувати 8 – 9 м.
- По-третє, установка насоса безпосередньо на гідроакумулятор не дозволяє їх розділити, а значить, обладнання в будинку може доставляти незручності внаслідок гучної роботи.
- По-четверте, можуть виникнути проблеми при введенні насоса в експлуатацію: потрібно заповнити шланг водою, налаштувати реле тиску – доводиться вдаватися до допомоги фахівців.
- Вп’яте, обладнання чутливе до чистоти води, що перекачується, тому в деяких випадках потрібна установка фільтра.
Незважаючи на нюанси, переваги насосних станцій все ж переважують. Як показує практика, більшість проблем можна вирішити відразу, і вони не будуть спливати під час експлуатації обладнання. Якщо ви серйозно налаштовані на встановлення автономної станції водопостачання, ці труднощі не повинні вас зупинити. Головне – правильно підібрати модель, провести її монтаж і введення в експлуатацію. Якщо ви сумніваєтеся, що самі все зробите правильно, довірте роботу фахівцям. Зате у вашому будинку вода буде завжди в потрібній кількості і з мінімальними витратами!
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |