Поверхневі моделі насосів, мабуть, є найпоширенішими завдяки простоті обслуговування і зручності використання. Серед безпосередньо поверхневих агрегатів виділяють кілька видів насосного обладнання, абсолютно не схожого між собою і що має свої відокремлені області застосування. Це самовсмоктуючi апарати, насосні станції, фонтанні, циркуляційні насоси і каналізаційні установки. Але, не дивлячись на свої суттєві відмінності, всі вони мають приблизно однакові умови правильної експлуатації та технічного обслуговування. Про це ми і поговоримо у цьому матеріалі.
Що необхiдно зробити перед запуском поверхневого насоса?
Кожна модель насоса, що використовує в якості джерела живлення електричну мережу, є потенційно небезпечною. Тому перед підключенням насоса до мережі, слід перевірити цілісність кабелю і герметичність його ізоляції, особливу увагу приділіть місцям стикування шнура зi струмом і безпосередньо насосного агрегату.
Відповідно до технічних документів, що додаються до кожного насосу, звірте його фазнiсть і допустимі параметри робочої напруги. Це важливо, тому що деякі європейські виробники можуть поставляти моделі, неадаптовані до рівня напруги вітчизняної мережі. Більшість сучасних товарів забезпечуються захистом від перепадів електричного струму, причому як в бік його зниження, так і підвищення. Це досягається використанням запобіжних і компенсаторних елементів.
Всі поверхневі моделі насосів вимагають попереднього заповнення внутрішньої насосної камери водою, щоб не допустити роботи агрегату на «сухому» ходу. Найчастіше цей процес здійснюється через спеціальні загвинчуючi клапани.
При першому запуску самовсмоктуючого насоса подача води до водорозбірноï точки відбудеться тільки після звільнення трубопровідної системи від повітря, а це займе якийсь час.
Щоб не очiкувати при кожному включенні насосу і запобігти виливанню води із системи в умовах вимкненого насоса, на шланг бажано встановити зворотнiй клапан, що дозволяє проходити воді тільки в одному напрямку. Такі пропускні пристрої рекомендовано встановлювати через кожні 5-10 метрів трубопроводу для запобігання негативного впливу на насосне обладнання гідравлічного удару, що виникає при кожному включенні / виключенні насоса.
Особливості експлуатації поверхневих насосів
Всі водоносні частини насосів виготовляються, як правило, з чавуну, нержавіючої сталі або ударостійкого пластику. Це дозволяє зробити їх стійкими до дії суспензій з усмоктуваної води і продовжити ресурс роботи. Також це робить апарати мало сприйнятливими до корозійного впливу рідин, що перекачуються.
Поверхневі насоси мають можливість піднімати воду з глибини не більше 10 метрів. Тому, для постачання чистоï води, необхiдно використовувати тільки поверхнево розташовані грунтові води. Але ця ситуація не є тупиковою. Для збільшення глибини забору поверхневі насоси можуть оснащуватися зовнішнім або внутрішнім ежекторним пристроєм. Застосування даної технології дозволяє поверхневим насосам працювати на глибині 15-20 метрів.
Як правило, зовнішнє розташування цього елемента переважає за внутрішнє – воно характеризується меншою примхливістю і більшою потужністю. Ежекторний механізм встановлюється на кінці шланга, а в джерело води від насоса простягається другий шланг для зворотнього скиду частини усмоктуваної води до ежектору. Цей процес створює в насосній камері вакуум за рахунок різниці в перерізі шлангу-виносу і зворотнього патрубка. Такі насоси менш гучні завдяки розташуванню водозабору в товщі води. А ось внутрішньоежекторнi моделі краще не встановлювати поруч з житловими приміщеннями в зв’язку з високим рівнем шуму.
Але, незважаючи на застосування різних конструкцiй, продуктивність поверхневої моделі падає при збільшенні глибини всмоктування, і оптимальний показник рівня забору становить 9 метрів. Тому для досягнення максимальної продуктивності вашого агрегату рекомендується проводити всмоктування води приблизно в цих межах глибини.
Поверхневі насосні станції дозволяють зберiгати частину води, що всмоктується, в спеціальній ємності (гiдроакумуляторi) і використовувати ïï за потребою. Такі агрегати можуть деякий час забезпечувати водопостачання в умовах відсутності електроживлення. Крім самовсмоктуючого насоса і накопичувального бака більшість таких моделей оснащено барометричним манометром і системами електронного управління для автоматизації насоса. Монтаж такої станції доцільно проводити в підсобних або підвальних приміщеннях будинку.
Ремонт та зберігання поверхневого насоса
Технічне обслуговування поверхневого насоса не має особливих складнощів і може проводитися самостійно. Воно включає в себе періодичну заміну або очищення картриджів водних фільтрів, очищення водоносних шляхів від осаду, змащення рухомих частин насосного механізму. При відсутності технічних навичок профілактичне обслуговування рекомендується проводити в сервісних центрах, наприклад, таких як наш сервісний центр з ремонту насосів у Львові.
У зимовий час зазвичай самовсмоктуючi моделі, що застосовуються для роботи на присадибній ділянці, не використовуються і знаходяться на сезонному зберіганні. Краще, якщо це буде приміщення з плюсовою температурою і невеликою вологістю. Патрубки і шланги укладаються в об’ємні бухти, щоб уникнути їх перегину і пошкодження. Сам насос бажано захищати від потрапляння пилу і бруду, розмістивши на зберігання в сухому місці і обернувши тканиною або поліетиленом.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |