Використання побутових автоматичних насосних станцій – оптимальне рішення при організації системи автономного водопостачання. Автоматична насосна станція – це установка для подачі води, підтримання або підвищення тиску в системі водопостачання. Станція може бути скомплектована з окремих агрегатів, а також поставлятися вже у зібраному вигляді.
Використання автоматичних насосних станцій можливе за наявності постійного (свердловина, колодязь), а також змінного водяного джерела (привізна питна вода, яка зберігається в резервуарах різної ємності).
Побутові автоматичні насосні станції виконують такі функції: всмоктування води, подача води під тиском в систему водоспоживання та автоматична підтримка створеного тиску. Як правило, найбільш важливими для фахівця і споживача будуть наступні характеристики:
- глибина всмоктування, висота подачі води (створюваний тиск);
- об’єм води, що подається;
- діапазон коливань тиску (можливість настройки автоматики включення-виключення).
Використовуваний в автоматичних насосних станціях мембранний бак (гідроакумулятор) з автоматикою включення-виключення насоса виконує роль буфера і блоку управління насосом (у комбінації з автоматикою). У момент включення насоса він бере на себе надлишкове навантаження. Далі, по мірі наповнення, коли тиск досягає певного рівня, автоматика мембранного бака відключає насос. При витраті води тиск в системі поступово починає знижуватися, що фіксується автоматикою, яка і включає насос.
Як правило, насосні станції мають можливість регулювання діапазону тиску, при якому насос вмикається та вимикається. Занадто великий діапазон між включенням і виключенням може відбитися на роботі чутливого до перепадів тиску побутового обладнання. З іншого боку, мінімальний діапазон відіб’ється на роботі насоса, так як при цьому він буде занадто часто включатися. Для оптимізації роботи насосного обладнання та водопровідної системи в цілому рекомендується встановлювати мембранні баки або гідроакумулятори більшого об’єму.
Все це добре, але ніхто не говорить, що робити, якщо насосна станція перестала працювати після гарантійного терміну? Які причини призвели до поломки? Як самому знайти причину і усунути поломку? У цій статті ми спробуємо розібратися з цими питаннями.
Примітка: Звичайно бажано провести ремонт насосної станції у Львові силами фахівців, які проведуть діагностику насосу та встановлять причину поломки насосної станції, але сьогодні розглянемо випадок, коли немає такої змоги.
1.Якщо насосна станція працює (насос крутитися) але води немає.
- У першу чергу необхідно перевірити зворотний клапан, який знаходитися у воді в свердловині або колодязі. Часто буває, що в нього потрапляє пісок або сміття і клапан не закривається. При цьому вода не піднімається по трубах до насоса.
- По-друге, перевірити наявність води в трубопроводі (шлангу) між колодязем і насосом. Насос також повинен бути заповнений водою, якщо води немає, заповніть через заливальний отвір.
- По третє, дуже велика вироблення між крильчаткою і корпусом насоса. Насос просто працює сам на себе. Причина цього може полягати в великому вмісті у воді абразивних речовин, наприклад піску. Тут варто поміняти корпус і крильчатку, якщо вони є у продажу, або цілком насос (але не всю станцію).
- У четверте, просто банально скінчилася вода в свердловині або колодязі. Вихід один спробувати опустити глибше всмоктувальний трубопровід або шланг. Але пам’ятайте відстань від рівня води в свердловині і до насоса не повинна перевищувати зазначену на насосі, зазвичай 8-9 метрів.
2.Якщо насос качає ривками (дуже часто вмикається та вимикається).
- Тут варто звернути увагу на манометр, який знаходитися на блоці автоматики. Якщо стрілка манометра піднімається до того рівня тиску, на який був налаштована станція (при цьому насос відключиться), потім різко падає до моменту включення, тут може бути кілька причин.
- Немає тиску повітря в гідробаку, подивіться з задньої сторони бака наявність повітря в ніпелі (схожий на автомобільний). Із заводу в бак закачано азот тиском 1.5 атмосфери. Іноді від корозії з’являються тріщини в корпусі бака і повітря довго не тримається. Тому варто знайти цей витік і проявити кмітливість, як його залатати, наприклад, за допомогою «холодного зварювання».
- Порвалася діафрагма, яка знаходитися в баку і виконує, наприклад, роль роздільника води від повітря. Перевірити це також можна через ніпель. Якщо з ніпеля тече вода, замість повітря, значить, діафрагма пошкоджена.
- Не працює реле тиску, який управляє включенням насоса.
3. Насос качає, але вода йде з перебоєм (ривками).
- Десь відбувається підсмоктування повітря. Необхідно перевірити всмоктуючий трубопровід від свердловини до насоса, з’єднання і рівень води у свердловині. Висота всмоктування не повинна перевищувати 8-9 метрів.
4.Насос качає, вода йде, але насос не відключається.
- Необхідно відрегулювати реле тиску. Для регулювання в реле існує дві пружини велика і маленька. Велика регулює включення і виключення насоса (верхня і нижня межа). Маленькою регулюється різниця в тиску між верхньою і нижньою межею. Після тривалої експлуатації насоса відбувається вироблення рухомих частин насоса і з часом насос вже не може створити такого тиску, який йому встановили на заводі. Тому варто зменшити з допомогою великої пружини, повернувши її за стрілкою в (-). Але сильно не захоплюйтеся такими регулюваннями.
- Засмічено вхідний отвір в реле тиску. Якщо якість води не висока, то іноді утворюються солі жорсткості і забивається отвір в реле тиску. Реле просто перестає реагувати. Треба зняти і почистити реле.
5. Насос не включається.
- Дивіться контакти реле тиску, необхідно тестером перевірити наявність електроживлення. Якщо підгоріли контакти почистити.
- Перевірити двигун насоса, перевірити контакти, електроживлення, продзвонити на цілісність обмотки. Якщо згорів двигун, його слід віддати в перемотування або замінити новим.
6.Насос гуде, але не крутитися.
- Часто буває насос всю зиму пролежав десь у сараї, а навесні його дістали і намагаються включити. Але він починає гудіти. Через те що довгий час залишався без води і без руху, крильчатка насоса «склеїлася» з корпусом. Треба в ручну покрутити за крильчатку двигуна з задньої сторони, а потім включати в мережу.
- Вийшов з ладу конденсатор, який знаходитися у коробці двигуна.
- Необхідно перевірити напругу в електромережі, цілком можливо вона буде зниженою.
На всі вище перераховані проблеми є гарантований вихід – віддати насос на діагностику та ремонт нам! Ми проведемо якісний ремонт насосів у Львові, причому ціни Вас приємно здивують.
Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Підібрати насос | Написати нам | Замовити дзвінок | Магазин насосів |