Замовлення зворотнього дзвінка

Як вибрати водяний насос?

Як вибрати водяний насос

«У магазинах пропонують багато різних насосів, але я нічого в них не розумію… Є дача, є колодязь (вода питна). Є маленький ставок для поливу (завжди повний). Немає електрики! Який потрібен насос? Тягати відра набридло, особливо в посушливе літо. Допоможіть, підкажіть!»

З такими запитаннями до фахівців «Техномаш-Львів» часто звертаються відвідувачі нашого сайту. Тому ми вирішили написати статтю, де викласти поради, про те, на що в першу чергу звертати увагу при виборі водяного насосу та поливної системи.

Як би не хотілося відразу розглянути поливні системи цілком, але почнемо ми з «серця» будь-якого заміського водопроводу – насоса. Адже без нього система існувати не може.

Основні характеристики:

Типів і моделей водяних насосів величезна кількість, і вибір залежить від того, для чого вони потрібні – для водопостачання чи дренажу, циркуляційні, тощо. Насоси для водопостачання, які нас цікавлять, дуже різноманітні, і не випадково. Кожен з них повинен «підлаштуватися» до даних конкретних умов і перш за все до джерела води: колодязь, свердловина, ставок, озеро, річка, басейн, тощо. Адже у кожного джерела є свої специфічні особливості…

Продуктивність та напір – основні характеристики будь-якого водяного насоса. Продуктивність (л/хв. Або м ³/год) – об’єм води, який насос здатний перекачати за одиницю часу. Напір – висота, на яку насос може подати воду. Обидва показники залежать від тиску, який розвиває насос. Все це необхідно мати на увазі при виборі, з урахуванням потреби у воді як для побутових потреб, так і для поливу, з урахуванням висоти житлового приміщення, розмірів ділянки, тощо. Для цього потрібно скласти план ділянки і будинку з точками водорозбору, але в середньому для поливу може влаштувати насос з продуктивністю 1 м ³/год, а для побутових потреб сім’ї з 3-4 чоловік – 3 м ³/год. При цьому максимальний напір повинен забезпечувати подачу води у найвіддаленіші точки ділянки.

Про автоматизацію

Очевидно, що постійно підтримувати і контролювати «вручну» роботу всієї, іноді дуже розгалуженої, системи водопостачання не так-то просто. Тому, як правило, насос доповнюється двома основними елементами – гідроакумулятором і реле тиску. Якщо коротко, то перший дозволяє регулювати тиск в системі і тим самим оберігає насос від частого включення, знижує ймовірність виникнення гідроударів, збільшує ефективність і довговічність насоса. Другий – контролює режим роботи насоса залежно від тиску в системі. В результаті отримуємо насосну станцію. Елементи насосної станції є у продажу, тому її можна зібрати й самостійно. Замість гідроакумулятора і реле деякі моделі забезпечені електронною системою контролю з тими ж функціями, але регулюючої напір більш точно. Є й більш складні і вельми дорогі системи контролю та управління, що працюють з мінімальною участю людини або навіть автономно. Такі насосні станції вже називають АНС – автоматичними насосними станціями.

Якщо немає електрики

У цьому випадку вибирати не доводиться – тільки ручний. Він порівняно недорогий, важить 20-25 кг. Його дія заснована на принципі важеля, як, наприклад, у домкрата або колодязного «журавля». Без фізичних зусиль, звичайно, не обійтися, але вони значно менше тих, які ви витратите, тягаючи воду з колодязя або ставка у відрах. До того ж ручний насос дуже спритний – він може «видавати» в хвилину 25-40 л води, залежно від частоти прикладених зусиль (спробуйте-но вручну витягнути з колодязя або ставка по відру кожні 20 секунд!). Відносно недорогі ручні насоси можуть піднімати воду зі ставків і озер; неглибоких (до 7 м) колодязів. З допомогою інших, дорожчих, можна діставати воду з колодязів та свердловин до 15-30 м глибиною.

Втім, для дачників, яких «електрифікація всієї країни» не обійшла стороною, вибір насосів набагато ширше. Щоб визначитися конкретніше, потрібно обов’язково знати глибину джерела, з якого буде забиратися вода.

Лежить на поверхні

Поверхневий водяний насос

Поверхневий водяний насос

Якщо глибина водойми або колодязя не більше 7-9 м, тоді підійде поверхневий насос. Він знаходиться назовні, у воду ж опускають шланг потрібної довжини, а на виході отримують воду, яка по шлангу йде в поливну систему або на побутові потреби. Поверхневі насоси порівняно дешеві, компактні, мають просту конструкцію і невелику вагу, багато моделей не вимагають складного обслуговування. Підключаються до електромережі, як будь який побутовий прилад, забезпечені захистом від ураження струмом. Електродвигун має зовнішній обдув і вимикається при перегріві.

Поверхневі насоси можуть подавати воду до висоти 30-50 м, деякі і вище. Випускають поверхневі насоси італійська Speroni, німецько-датська Grundfos і багато інших фірм. З наших популярні  насоси «Sprut», «Насосы плюс оборудование».

Поверхневі насоси бувають вихрові і відцентрові. Відцентрові видобувають воду з більших глибин, ніж вихрові, але зате вихрові можуть працювати в дрібних, мало не в декількасантиметрових шарах води, давати в 2-4 рази більший напір, ніж відцентрові з тим же діаметром робочого колеса.

Вони більш компактні і тому в 2-3 рази дешевше аналогічних відцентрових. Але у всіх вихрових насосів є серйозний недолік – вони більш «вибагливі» до якості води, особливо небезпечний для них пісок навіть у невеликих кількостях, який практично виводить насос з ладу. Тому їх краще застосовувати для відстояної води або води без твердих суспензій. Деякі більш дорогі моделі забезпечені ежектором – спеціальним пристроєм, за наявності якого можна видобувати воду з великих глибин. Всі насоси з ежектором досить гучні, крім того, вимагають регулярного чищення й змащення деталей. Але вихрові насоси і без ежектора виробляють при роботі гучний і вкрай неприємний високий звук, тому їх краще «селити» подалі від житлових приміщень.

З зануренням

Занурювальні насоси

Занурювальні насоси

Ну а якщо воду потрібно витягувати з колодязя або свердловини глибше 9 м? Тоді доведеться купувати насос занурювальний. Сама назва говорить, що такий насос повинен бути у воді. Занурювальний насос займає мало місця, майже безшумний.

Розрізняють насоси колодязні і свердловинні, причому колодязний може згодитися і для досить широкої свердловини. Ну а власне свердловинні насоси призначені для досить вузьких свердловин і мають принципово іншу, більш складну конструкцію, стоять тому дорожче колодязних мало не у декілька разів. Обидва види насосів мають циліндричну форму, але колодязні ширші, у них двигун використовується більш ефективно, продуктивність вище, а вартість менше, ніж у свердловинних насосів з тим же напором і споживаною потужністю. Колодязні насоси менш свердловинних чутливі до твердих частинок, що можуть міститись у воді, мають більш якісне охолодження, що зменшує небезпеку перегріву при тривалій безперервній роботі. Забезпечені поплавковими автоматичними вимикачами, що спрацьовують при падінні рівня води нижче встановленого і при досягненні заданого. Ще з радянських часів популярні так звані вібраційні моделі недорогих заглибних насосів «Малюк» і його модифікації. Вони надійні в роботі і обслуговуванні через простоту конструкції – в них немає обертових деталей. Такий насос не потребує мастила і профілактичного ремонту, працює майже без шуму, економічний, важить не більше 4 кг, захищений від перегріву. Але на даний час є багато моделей, які набагато краще «Малюка» та ККД яких набагато більший. Ознайомитись з ними можна у розділі «Насоси для колодязя та свердловини»

При виборі водяного насоса зверніть увагу на наступне:

  • Матеріал, з якого виготовлений водяний насос. Бажаний якісний пластик або нержавіюча сталь. Для насоса з підшипниками найкраще, якщо останні виконані з кераміки.
  • Бажано наявність системи плавного пуску двигуна.
  • Зверніть увагу на наявність пристроїв захисту від проникнення води, «сухого ходу», перевантаження двигуна, стрибків напруги.
  • Необхідно з’ясувати, які у насоса додаткові функції, наявність в комплекті таких деталей, як грязьовий фільтр, манометри, зворотний клапан і можливість в іншому випадку придбати їх окремо.
  • Порівняйте характеристики «вашої» води з даними в інструкції; з’ясуйте умови монтажу, експлуатації, гарантійні зобов’язання, можливість нормально провести сервісне обслуговування водяного насоса.

Ми хочемо допомогти Вам купити насос та підібрати насосне обладнання для власних потреб. Якщо у Вас виникли питання щодо насосів, насосного обладнання чи приладів опалення, то пропонуємо Вам скористатися нашими сервісами для допомоги у виборі обладнання, та для швидкого зв'язку з нашими менеджерами:
Індивідуальний підбір насоса Форма зворотнього зв Форма замовлення зворотнього дзвінка Інтернет магазин насосів Техномаш-Львів
Підібрати насос Написати нам Замовити дзвінок Магазин насосів


Новий відгук про СНК Техномаш-Львів:
1
2
3
4
5
Надіслати
     
Відміна

Додайте свій відгук про СНК Техномаш-Львів

Техномаш-Львів. Насоси та насосне обладнання.

Рейтинг СНК Техномаш-Львів:  
 Всього 0 відгуків


Купити насос у кредит